Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Donald Trump w maseczce hitem sieci. Teraz tłumaczy, dlaczego ją założył

20

Jeszcze do niedawna prezydent USA odmawiał zasłaniania ust i nosa. Ostatecznie Donald Trump zmienił zdanie i zaczął występować publicznie w maseczce ochronnej. Na Twitterze opublikował nowe zdjęcie, które zrobiło furorę w sieci.

Donald Trump w maseczce hitem sieci. Teraz tłumaczy, dlaczego ją założył
Donald Trump zmienił zdanie w kwestii zasłaniania ust i nosa (Getty Images, Bloomberg , Contributor)

Donald Trump po raz pierwszy wystąpił publicznie w maseczce 12 czerwca w szpitalu wojskowym. Do tamtej pory prezydent odmawiał zasłaniania ust i nosa nawet w sytuacjach, kiedy robili to członkowie jego obstawy. Nagle nie tylko zmienił decyzję, lecz także zaczął zalecać taką formę ochrony innym Amerykanom.

Szczególnie kiedy jesteś w szpitalu... Myślę, że noszenie maski to świetna sprawa – cytuje Donalda Trumpa "India Today".

Dlaczego Donald Trump zaczął nosić maseczkę ochronną?

Na Twitterze @realDonaldTrump pojawiło się czarno-białe zdjęcie prezydenta w maseczce. Prezydent USA wyjaśnił, że nosi osłonę na usta i nos, ponieważ jest to wyraz patriotyzmu. Podkreślił również konieczność stosowania takiej ochrony w przypadkach, kiedy jest niemożliwe utrzymywanie dystansu społecznego.

Jesteśmy zjednoczeni w wysiłkach, aby pokonać Niewidzialny Chiński Wirus, a wiele osób twierdzi, że jeśli nie można stosować dystansu społecznego, to noszenie maski na twarzy jest patriotyczne. Nie ma nikogo bardziej patriotycznego niż ja, wasz ulubiony prezydent – napisał Donald Trump na Twitterze @realDonaldTrump.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podaje "Indie Today" obecnie w Stanach Zjednoczonych panuje poważny kryzys. Wielu mieszkańców straciło zatrudnienie, a pracownicy medyczni nie są w stanie zapewnić wszystkim chorym odpowiedniej opieki. Taki stan rzeczy przyczynił się do spadku popularności Donalda Trumpa w sondażach wyborczych.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w USA. "Trauma na całe życie". Lekarze o walce z pandemią
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić