A. M. | 

Trump o wyborach. Nie jest gotowy na zaakceptowanie wyników

75

Donald Trump udzielił w niedzielę obszernego wywiadu w programie "Fox News Sunday". Prezydent USA ubiegający się niebawem o reelekcję odpowiedział na pytania odnośnie do pandemii koronawirusa oraz zbliżających się wyborów prezydenckich.

Trump o wyborach. Nie jest gotowy na zaakceptowanie wyników
Trump o wyborach. Nie jest gotowy na zaakceptowanie wyników (Getty Images)

Prezydent Donald Trump odmówił złożenia jednoznacznej deklaracji. Nie chciał publicznie zobowiązać się do zaakceptowania wyniku zbliżających się wyborów, jeśli okaże się dla niego niekorzystny. Podobne wahania przejawiał przed głosowaniem w 2016 roku.

Musiałbym zobaczyć. Nie zamierzam odpowiedzieć po prostu "tak" - odparł w rozmowie z dziennikarzem Chrisem Wallace'em.

Trump twierdzi, że wyniki są niedoszacowane. Sondaże, które ukazują spadek jego poparcia na koszt kandydata Demokratów Joe Bidena są zdaniem Trumpa fałszywe i zwykle ujmują głosów Republikanom.

Poparcie dla Trumpa w ostatnim czasie zdecydowanie spadło. Przyczyniły się do tego krytykowane działania jego administracji w czasie pandemii koronawirusa oraz ogólnokrajowe protesty wokół niesprawiedliwości rasowej, które wybuchły po śmierci George'a Floyda w Minneapolis.

Donald Trump bronił także swojej administracji odnośnie pandemii koronawirusa. W rozmowie z dziennikarzami Fox News bagatelizował wzrost liczby przypadków zakażeń, tłumacząc to większą liczbą testów, zaś naczelnego eksperta w dziedzinie chorób zakaźnych Anthony'ego Fauciego nazwał "panikarzem".

Zobacz także: Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Tomasz Siemoniak: jestem rozczarowany
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić