Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Donald Trump zmienił zdanie w kwestii Światowej Organizacji Zdrowia

44
Podziel się

Prezydent Stanów Zjednoczonych zdecydował, że nadal będzie wspierał Światową Organizację Zdrowia. Donald Trump wyjaśnił, dlaczego postanowił ustąpić w tej kwestii i zmienił decyzję odnośnie do finansowania WHO.

Donald Trump częściowo przywróci finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia
Donald Trump częściowo przywróci finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia (Getty Images)
bCYXgrbF

Prezydent USA uważał, że WHO rozdysponowuje funduszami w niewłaściwy sposób. Donald Trump zarzucał także kierownictwu organizacji faworyzowanie Chin oraz uważał, że zbyt późno zdecydowało się poinformować światową opinię publiczną o zagrożeniu pandemią COVID-19.

Donald Trump zmienił zdanie w kwestii Światowej Organizacji Zdrowia. Wyjaśnił powód decyzji

Donald Trump postanowił, że przywróci finansowanie WHO. Stany Zjednoczone nie będą jednak płacić pełnej składki, lecz część dotychczasowej sumy. Jak podaje "New York Post", będzie to 40 milionów dolarów (ponad 168 milionów i 500 tysięcy złotych). Kwota nie jest przypadkowa – tyle obecnie wynoszą zobowiązania Chin wobec Światowej Organizacji Zdrowia.

bCYXgrbH

Dziennikarze Fox News przedstawili list otwarty wydany przez Biały Dom. Donald Trump uzasadnił w nim zmianę decyzji tym, że mimo wielu niedociągnięć Światowa Organizacja Zdrowia nadal posiada ogromny potencjał. Prezydent ma nadzieję, że WHO uda się go wykorzystać do zwalczania globalnego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.

Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

[...] Uważam, że WHO wciąż ma ogromny potencjał i chcę, aby wykorzystała go szczególnie teraz, podczas globalnego kryzysu. Dlatego zdecydowałem, że Stany Zjednoczone będą nadal współpracować ze Światową Organizacją Zdrowia – cytuje Donalda Trumpa Fox News.

bCYXgrbN

Prezydent poruszył w liście także temat Chin. Donald Trump wyraził przekonanie, że komunistyczne państwo ma do spłacenia wielki dług wobec całego świata, mając na myśli wybuch pandemii COVID-19. Uważa, że może to zrobić właśnie poprzez wspieranie finansowe Światowej Organizacji Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYXgrci
KOMENTARZE
(44)
Nie
4 miesiące temu
musi specjalnie wyjaśniać. Po prostu zainteresowani miliarderzy sypnęli groszem do funduszu wyborczego. Ot taka demokracja.
Aug
4 miesiące temu
Moim zdaniem duży potencjał w walce z COVID-19 ma mydło xd
birton
4 miesiące temu
Trumpstein na usługach ludobójczej żydomasonerii
bCYXgrcj
CNNNC
4 miesiące temu
Nie ma juz nadziei
cezary baryka
4 miesiące temu
widocznie chcial ich zmiekczyc, wiec najpierw zapowiedzial, ze zakreci kurek z kasa, pewnie zczeli do niego pisac kajajac sie i przysiegajac lojalnosc, wiec utrzymal czlonkowstwo. ale ze kara musi dla nich byc, to obcial troche kasy. tak robi skuteczny manager, niech nasi politycy sie ucza, on dla swojego kraju cos zawsze ugra, kupi tanio, sprzeda drogo. u nas niestety, robia odwrotnie - ot prawdziwi patrioci.
Najnowsze komentarze (44)
Prawdziwek
4 miesiące temu
Trump nie chce zostawić WHO żeby mieć pretekst, że skoro tam są pieniądze USA to ma prawo do pilnowania co tam się dzieje z tych pieniędzy i pieniędzy innych "donatorów". Gdyby z tego zrezygnował to inni mogliby powiedzieć żeby się nie wtrącał bo skoro przestał płacić to nie ma do tego prawa. Cwane zagranie. Pewnie są jeszcze inne konteksty. Pewnych ruchów politycznych nie należy czytać wprost. Mądry polityk wie już na kilka kroków naprzód co może się stać i do czego zmierza.
Zibi
4 miesiące temu
A ja myślałem,łudziłem się nadzieją,że facet ma jaja,a tu znowu polityka,coraz bardziej wierzę,w to że ,nasi rządzący,to marionetki.
Mr ??
4 miesiące temu
Finansowanie WHO z dodrukowanych dolarów przez zadłużone USA :) Trump Zmienia zdanie jak mu każą Dr Antony Fauci pilnuje, ma być czipowanie, 5G, depopulacja nawet do 90 procent może 3 wojna według planu Alberta Pike
obserwator
4 miesiące temu
On nie zmienił zdania, tylko jemu kazano zmienić zdanie.Wiadomo że Prezydenci i rządy w państwach nie rządzą.Oni wykonują tylko polecenia swoich zwierzchników. Obudzeni to wiedzą a reszta dalej śpi.
Siwyjon
4 miesiące temu
W jednym się klaunie zgadzamy a ty dalej kasę w błoto będziesz wyrzucał łatwo bo nie Twoje.
Lila
4 miesiące temu
Cały Trampuś - zmienia zdanie jak wiatr zawieje!!!🙈🙈🙈
Aga
4 miesiące temu
Labolatoria dostały dofinansowania i pracują.To wystarczy WHO dziękujemy za pandemie na swiecie
dox
4 miesiące temu
dziadek trumpek co chwile zmienia zdanie, emerytura czeka, daj sobie już spokój puki jeszcze masz miliard $ na koncie
bCYXgrcb
Krzysiek
4 miesiące temu
USA spłaca dług Chińczyków
Bartek
4 miesiące temu
Właśnie odświżyłem kontakty i lusem... co za różnica;)
gość
4 miesiące temu
WHO trzeba zlikwidować jak najszybciej, każdy kraj powinien mieć swoją krajową organizację i tylko jej powinno się słuchać.WHO to organizacja przestępcza zakłamująca rzeczywistość pod płaszczykiem dobroci dla człowieka robi mu tylko krzywdę. Myślał by kto, że oni nas tak kochają i chcą dla nas dobrze, to dlaczego nie ma nikt ochoty dofinansować np. umierające dzieci z różnych chorób i powodów, ale na covid dają wszyscy miliardy bo tak bardzo im zależy na naszym zdrowiu!!!! Ile jeszcze będziecie łykać tej głupoty, że im zależy na naszym dobru. Rozejrzyjcie się wkoło i zobaczcie na to nie ma na tamto niema ludzie muszą umierać bo niema, a tu na covida jest ile dusza zapragnie. Czy już wszyscy zidiocieli do reszty i nikt tego nie widzi.
Napobuliwość.
4 miesiące temu
Wiadomość specjalnie dla ciebie albo rozumiesz co robisz albo nie... myślę że to nie na tym samym poziomie..zgadza się tak działają procenty czego chcecie tak samo tylko trzeba trudno spodziewam się.odzewu
Napobuliwość.
4 miesiące temu
Wiadomość specjalnie dla ciebie albo rozumiesz co robisz albo nie... myślę że to nie na tym samym poziomie..zgadza się tak działają procenty czego chcecie tak samo tylko trzeba trudno spodziewam się.odzewu
Bbb
4 miesiące temu
W porządku później ich ukryje... czyli gramy dalej ...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić