Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Donald Trump został sam? Wycofane pozwy

358

Donald Trump będzie musiał pogodzić się z przegraną i zakończyć sądowe batalie. Sąd apelacyjny w Pensylwanii odrzucił wszystkie pięć pozwów prezydenta dotyczących wyborów. Podobnie dzieje się w Arizonie i Michigan.

Donald Trump został sam? Wycofane pozwy
Donald Trump wniósł oskarżenia do sądu (PAP)

Próby Donalda Trumpa, aby unieważnić wyników wyborów, nie powiodły się. W Pensylwanii sąd odrzucił pięć zarzutów prezydenta, który utrzymuje, że wystąpił szereg nieprawidłowości w przesyłaniu kart do głosowania. Skargi dotyczą około 8 tys. głosów.

Kancelaria reprezentująca Trumpa w tym stanie ogłosiła w piątek, że wycofała się już ze sprawy. Rudy Giuliani, osobisty prawnik Trumpa, przejmie prowadzenie wszystkich spraw, ale według wielu ekspertów może osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Giuliani jest znany z kontrowersyjnych działań i wypowiedzi, może szkodzić nie tylko Trumpowi, ale przyszłemu kandydatowi Republikanów.

Również w Michigan odrzucono wnioski Trumpa. Sędzia okręgowy hrabstwa Wayne, Timothy Kenny, nazwał tę sprawę "niewiarygodną".

Zobacz także: Zaskakujący Donald Trump. Tego nie wiesz o prezydencie USA
Nie wniesiono żadnych formalnych odwołań. Jednak procesowi i miastu Detroit przypisywano złowrogie, oszukańcze motywy. Interpretacja wydarzeń przez powoda jest nieprawidłowa i niewiarygodna - napisał w opublikowanej w piątek opinii.

W Arizonie prawnicy Trumpa sami wycofali pozew. Prezydent żądał, aby ponownie policzyć karty do głosowania, uważając, że wyniki zostały sfałszowane na rzecz Bidena.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić