Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Wielka wpadka Donalda Trumpa. Zobacz, gdzie była konferencja

3

Rudy Giuliani, osobisty prawnik Donalda Trumpa zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił dowody na oszustwa wyborcze. Jednak dokonano pomyłki przy wyborze miejsca i wydarzenie odbyło się na parkingu obok krematorium.

Wybory w USA. Wielka wpadka Donalda Trumpa. Zobacz, gdzie była konferencja
Konferencja prasowa odbyła się na parkingu, a nie w hotelu. (Facebook)

Donald Trump przegrał w wyborach prezydenckich, jednak nadal utrzymuje, że jest inaczej. Rudy Giuliani, jego osobisty prawnik, zorganizował konferencję, na której miał przedstawić dowody na oszustwa wyborcze. Sam Trump ogłosił w usuniętym już tweecie, że odbędzie się "wielka konferencja prasowa" w Four Seasons w Filadelfii.

Konferencja w obronie Donalda Trumpa na parking

Przy wyborze miejsca dokonano jednak pomyłki. Konferencja miała odbyć się w luksusowym Four Seasons, ale w ostatniej chwili hotel poinformował, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wydarzenie ostatecznie odbyło się na parkingu centrum ogrodniczego. Firmy, która znajduje się między księgarnią dla dorosłych a krematorium na obrzeżach miasta. Prawdopodobnie pomyłka zaszła przez podobieństwo obu nazw.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dr Sutkowski: "Liczba zgonów jest przeogromna" (WIDEO)

Konferencja prasowa odbyła się mniej więcej w tym samym czasie, w którym media ogłosiły Joe Bidena zwycięzcą wyborów prezydenckich w 2020 roku. Mimo tych wieści podkreślono, że wybory są "dalekie od zakończenia", a Giuliani powiedział, że prezydent nie ustąpi, ponieważ nie policzono setki tysięcy głosów. Nie miał na to jednak dowodów.

W sobotę ogłoszono, że Joe Biden wygrał wybory. Kandydat Demokratów uzyskał wymagane 270 głosów elektorskich. Z tym werdyktem nie zgadza się Donald Trump, który neguje wyniki z kilku stanów, twierdząc, że głosy są źle policzone. Obecny prezydent zamierza skierować sprawę do sądu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić