Kolejny lockdown w Polsce? Donald Tusk powiedział, co o tym sądzi

288

Donald Tusk w czwartek spotkał się z ekspertami medycznymi. Już jako prezes Platformy Obywatelskiej powiedział, co sądzi o działaniach obecnego rządu w kontekście jego walki z koronawirusem.

Kolejny lockdown w Polsce? Donald Tusk powiedział, co o tym sądzi
Donald Tusk o lockdownie. (PAP)

Donald Tusk spotkał się z ekspertami medycyny. Głównym tematem rozmów była walka z koronawirusem. Choć mogliśmy odnieść wrażenie, że zaraza poszła w zapomnienie, wielu Polaków wciąż się nie zaszczepiło. Niepokojące są również doniesienia o kolejnych wariantach. Donald Tusk powiedział podczas konferencji po spotkaniu, co sądzi o lockdownie i sposobach rządu na walkę z pandemią.

Czwarta fala pandemii spodziewana jest także w Polsce. To co jest naszym pierwszym wnioskiem z badań i rozmów to przekonanie, że nie musi być lockdownu w Polsce. Lockdown nie jest nieuchronny. Pod warunkiem, że rząd i instytucje mu podległe wykonają kilka zasadniczych działań - mówił Donald Tusk na czwartkowej konferencji.

Zdaniem lidera partii opozycyjnej w Polsce brakuje odpowiedniej mobilizacji. Donald Tusk zauważył, że w kraju brakuje odpowiedniego centrum covidowego z fachowcami i autorytetami, na których zdaniu mógłby opierać się rząd. Legislacje oparte na wiedzy ekspertów zapewniłyby sprawniejszą walkę z COVID-19.

Nie przymus i obowiązek, ale rzucenie wszystkich sił i środków na tłumaczenie, jak ważne jest to szczepienie - dodaje szef Platformy Obywatelskiej.
Zobacz także: Pierwszy raport komisji ds. pedofilii. Ks. Isakowicz-Zaleski: Zaniedbania są wieloletnie
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić