o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Donald Tusk o szczepionce na koronawirusa. "Wynaleziona przez emigrantów"

398
Podziel się

Były premier Donald Tusk skomentował medialne doniesienia o nowej, skutecznej szczepionce na koronawirusa. Szef EPL w żartobliwy sposób odniósł się do pochodzenia firmy, która ją wyprodukowała. Podkreślił, że została ona założona przez tureckich emigrantów.

Donald Tusk o szczepionce na koronawirusa. "Wynaleziona przez emigrantów"
Donald Tusk skomentował doniesenia nt. szczepionki na Twitterze (EastNews, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDoDhaiJ

W poniedziałek dyrektor firmy farmaceutycznej Pfizer ogłosił, że skuteczność przygotowywanej przez nich we współpracy z niemiecką firmą BioNTech szczepionki na koronawirusa przewyższyła oczekiwania naukowców. Według badań, szczepionka dała pozytywne rezultaty w 90 proc. przypadków, a u pacjentów nie występowały żadne skutki uboczne. Były polski premier Donald Tusk skomentował te doniesienia na Twitterze.

"Niemiecka szczepionka" na koronawirusa. Donald Tusk komentuje

Szef Europejskiej Partii Ludowej prawdopodobnie chciał w swoim wpisie dać prztyczka w nos polskiemu rządowi, sceptycznie nastawionemu do naszych zachodnich sąsiadów. Podkreślił, że choć wynaleziono szczepionkę, to firma która ją wyprodukowała jest niemiecka. Została ponadto założona przez tureckich emigrantów.

bDoDhaiL
Jest szczepionka, ale niemiecka. Wynaleziona przez firmę tureckich emigrantów. Co teraz? – napisał na Twitterze Donald Tusk.

Post Donalda Tuska w mediach społecznościowych nie przeszedł bez echa. Niektórzy internauci przyklasnęli byłemu premierowi. Podkreślono, że opracowana szczepionka nie jest politycznie po drodze obecnemu polskiemu rządowi.

Nie będzie dumny Polak szczepiał się muzułmańskim wynalazkiem! – stwierdziła jedna z internautek.
bDoDhaiR

Nie zabrakło jednak głosów oburzenia. Ich autorzy potępili słowa Donalda Tuska.

Nadal jesteś pozbawionym już znaczenia internetowym trollem – zwróciła się bezpośrednio do Tuska inna internautka.

Skuteczna szczepionka na koronawirusa. Co dalej?

W trzeciej fazie testów klinicznych szczepionki uczestniczyło ponad 43 tys. osób. 94 z nich, były zakażone koronawirusem. Na podstawie analiz osób zaszczepionych i takich, które otrzymały placebo, stwierdzono, że skuteczność szczepionki wynosi 90 proc.

bDoDhaiS

Firma Pfizer ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować nawet 1,3 mld dawek szczepionki. Najpierw wymagane są jednak dalsze badania. Będą one trwały do czasu, aż potwierdzone zostaną 164 przypadki zakażenia.

Zobacz także: Eksperymentalna szczepionka na koronawirusa. Działa w 90 proc.
bDoDhajm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(398)
Bimbrownik
3 tyg. temu
Do urzędu patentowego. Zwracam się z uprzejmą prośbą o zarejestrownie wiekopomnego wynalazku NarodowaSzczepionka+. Jest bardzo skuteczna i sprawdzona, w zestawach pół litra albo litr butelka z kieliszkiem. Działa natychmiast, wyostrza węch na śledzika i ogólnie powoduje wesołość i skłonności do śpiewu. Liczę na szybkie i pozytywne rozpatrzenie wniosku.
Dziubek
3 tyg. temu
Skoro to niemiecka szczepionka to nie powinniśmy jej sprowadzać, tak samo jak nie chcemy niemieckiej pomocy przy koronawirusie. Lepiej umierać z godnością. Trzeba też Niemcom oddać ich czołgi Leopard. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz.
abc rozsadku
3 tyg. temu
Donaldzie tylko ci imigranici w przeciwienstwie do twoich na POntonie nie przyplyneli
bDoDhajn
ktoś
3 tyg. temu
żart Tuska wart...
ab negatio
3 tyg. temu
A przed szczepieniem prysznic obowiązkowy?
Najnowsze komentarze (398)
Ali
3 tyg. temu
rasista jednym słowem
Polak
3 tyg. temu
Proponuję królowi Europy założyć koszulkę koń stytucja( jeden taki w pobliżu się kręci apropo),gdyż najsławniejszy Polak OTUA ja jakoś zdjoł.Albo pożyczyć,macie nie daleko.Nie??? A czemu,czyżby było coś nie tak w niej napisane?.A emigranci,spoko naród wybierze alternatywne rozwiązanie,takiej pomocy nie potrzebujemy A jak tam wybory w USA ? Donald,czyżbyś zamilkł? Bo media jakoś zamilkły,czyżby jednak przekręt?
rara
3 tyg. temu
Zawsze pan Donald może przyjąć pod swój dach ile wlezie inżynierów ze wschodu :) No niech że pan da przydład, tak na początek z 5 jurnych zdrowych na socialu i zostawić w domu, zobaczymy co będzie , no panie Donald od siebie trzeba zacząć :) czekamy.............
real
3 tyg. temu
Panu już żadna szczepionka nie pomoże, to się nie leczy
Fuku
3 tyg. temu
Szkoda, że z 2 Donaldów został ten.
qaqa
3 tyg. temu
Ty też jesteś już emigrantem plus 4mln Polaków za granicą co daje 10proc narodu. Emigrant emigrantowi nie równi plus np Niemców nie denerwują Turcy sami w sobie ale ich ilość, która jest niepojętą do tego dochodzą inni.
Zagłada
3 tyg. temu
Skoro Koronawirus został Wychodowany w China!To dlaczego nie poprosicie o Szczepionkę! To jest Zagłada Świata dobrze ze mam już swoje Lata!Szkoda tych Mlodych.
John
3 tyg. temu
Doflorka. Dobrze że Ty wiesz.
bDoDhajf
pchlebow
3 tyg. temu
W sumie to racja :-), można równie zabawnie dowodzić, że swojego czasu Przewodniczącym Rady Europejskiej został Kaszub, syn niemieckich emigrantów, który emigrował z Polski do Belgi.
John
3 tyg. temu
Emigrant też człowiek. I to nie jakiś gorszy. To o co tyle krzyku?
Spinnellii
3 tyg. temu
Kto wymyślił UE ? Panie Tusku ? Sprawdzmy co ?
Xxl
3 tyg. temu
Kto to ten kolorowy
Gosia
3 tyg. temu
Życzę Panu zdrowia
Gall Anonim
3 tyg. temu
Donek........ Mało jeszcze masz???? Chyba, że zbieramy dla Sławomira na nową "sikorę". Zejdź Ty już chłopie ze sceny i daj żyć Panie P.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić