Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Szczepionka na koronawirusa. Generał jest przerażony

274

Generał Gustave Perna będzie odpowiedzialny za dystrybucję szczepionki na koronawirusa w USA. Obawia się jednak, że wielu Amerykanów może nigdy nie otrzymać swojej dawki tego środka. Powody niepokoju wyjawił w trakcie wywiadu telewizyjnego.

Szczepionka na koronawirusa. Generał jest przerażony
(Chip Somodevilla)

Generał Gustave Perna przedstawił swoje obawy w trakcie wystąpienia w telewizji CBS. Podczas rozmowy z dziennikarzem Davidem Martinem opowiedział o szczegółach dotyczących jego misji Operation Warp Speed. Została ona zainicjowana przez administrację prezydenta Donalda Trumpa w celu przyspieszenia i ułatwienia dystrybucji wśród Amerykanów szczepionki na COVID-19.

Koronawirus w USA. Generał Gustave Perna o szczepionce na COVID-19

Jak podaje CBS News, planowo szczepionkę na COVID-19 ma otrzymać 300 milionów Amerykanów. Jednak generał Gustave Perna najbardziej obawia się nie klęski przedsięwzięcia, lecz sytuacji, gdy sami obywatele Stanów Zjednoczonych odmówią przyjęcia swojej dawki.

Czuję się w stu procentach osobiście odpowiedzialny za ten cel. Moim najgorszym koszmarem byłoby, gdybyśmy podali szczepionki Amerykanom, a oni ich nie chcieli. Wstyd – powiedział generał.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Dr Sutkowski: "Liczba zgonów jest przeogromna" (WIDEO)

Obawy generała nie są bezpodstawne. Judith Persichilli, komisarz ds. zdrowia w New Jersey, potwierdziła, że wiele osób nie jest przekonanych do przyjęcia szczepionki. Jak mówi, są w tym gronie nawet przedstawiciele zawodów związanych z medycyną.

Przebadaliśmy dwa tysiące osób, lekarzy i pielęgniarek, i wiemy, że ponad 60 proc. lekarzy stwierdziło, że przyjmie szczepionkę. Około 40 proc. pielęgniarek stwierdziło, że ustawiłoby się w kolejce po szczepionki. Wiele osób czuje jednak obawy co do szczepionek – przyznała Judith Persichilli.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić