Donald Tusk porównany do Jana Pawła II. Jerzy Urban: Jawi się jak motyl

37

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki wciąż jest gorącym wątkiem. Ostatnio na ten temat rozprawiali Monika Jaruzelska i Jerzy Urban. Redaktor naczelny lewicowego tygodnika "NIE" przekonywał, że "Polska polityka jest tak mizerna, że Tusk jawi się jak motyl".

Donald Tusk porównany do Jana Pawła II. Jerzy Urban: Jawi się jak motyl
Jan Paweł II, Donald Tusk (Wikimedia Commons, akpa)

Jerzy Urban pojawił się w środowym programie internetowym "Monika Jaruzelska zaprasza". Córka generała Wojciecha Jaruzelskiego na początku porównała zainteresowanie powrotem Donalda Tuska na krajową scenę polityczną do entuzjazmu, jakie wzbudziły pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski.

Jest to trochę przyjmowane jak pielgrzymki Ojca Świętego do Polski w latach 80-tych i oczekiwanie, że tak samo Tusk przyjedzie i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi - mówiła Jaruzelska.

Chwilę później Jerzy Urban wyjawił, że... zakochał się w byłym premierze z PO. - Kiedy Tusk wyjechał do Brukseli i został “prezydentem Europy” to mieliśmy pierwszego od czasów Kwaśniewskiego, męża stanu i kogoś, kto na tle polskiej polityki był olśniewający. I wtedy zakochałem się w Tusku - podkreślał.

Polska polityka jest tak mizerna, że Tusk jawi się jak motyl - kontynuował Jaruzelski.

"Tusk spieprzył z Polski"

Trochę później Jaruzelska mówiła, że "Tusk spieprzył z Polski i tym samym ułatwił PiS-owi dojście do władzy". Co na to Urban?

Po latach Tusk urósł siłą rzeczy i urósł w moich oczach. Wiem, że Tuskowi by się to nie spodobało co mówię - ripostował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić