Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Donald Tusk porównany do Jana Pawła II. Jerzy Urban: Jawi się jak motyl

29
Podziel się:

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki wciąż jest gorącym wątkiem. Ostatnio na ten temat rozprawiali Monika Jaruzelska i Jerzy Urban. Redaktor naczelny lewicowego tygodnika "NIE" przekonywał, że "Polska polityka jest tak mizerna, że Tusk jawi się jak motyl".

Donald Tusk porównany do Jana Pawła II. Jerzy Urban: Jawi się jak motyl
Jan Paweł II, Donald Tusk (Wikimedia Commons, akpa)

Jerzy Urban pojawił się w środowym programie internetowym "Monika Jaruzelska zaprasza". Córka generała Wojciecha Jaruzelskiego na początku porównała zainteresowanie powrotem Donalda Tuska na krajową scenę polityczną do entuzjazmu, jakie wzbudziły pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski.

Jest to trochę przyjmowane jak pielgrzymki Ojca Świętego do Polski w latach 80-tych i oczekiwanie, że tak samo Tusk przyjedzie i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi - mówiła Jaruzelska.

Chwilę później Jerzy Urban wyjawił, że... zakochał się w byłym premierze z PO. - Kiedy Tusk wyjechał do Brukseli i został “prezydentem Europy” to mieliśmy pierwszego od czasów Kwaśniewskiego, męża stanu i kogoś, kto na tle polskiej polityki był olśniewający. I wtedy zakochałem się w Tusku - podkreślał.

Polska polityka jest tak mizerna, że Tusk jawi się jak motyl - kontynuował Jaruzelski.

"Tusk spieprzył z Polski"

Trochę później Jaruzelska mówiła, że "Tusk spieprzył z Polski i tym samym ułatwił PiS-owi dojście do władzy". Co na to Urban?

Po latach Tusk urósł siłą rzeczy i urósł w moich oczach. Wiem, że Tuskowi by się to nie spodobało co mówię - ripostował.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
7tees
6 miesięcy temu
jak sie zakochał niech sie znim zwia,ze i zrobi banana
Humow
10 miesięcy temu
Kiedyś Germany zmuszali nas bronią mordując Polakow. Dziś ich eurem. Korzystają z pomocy polskich zdrajców. Prawdziwy Polak odda życie a Ojczyzny nie zdradzi. Oni o tym wiedzą. Dziś straszą ich srebrnikami. Przeżyjemy i bez tego.
Maurycy
10 miesięcy temu
Jest jasne że Donald Tusk reprezentuje niemieckie interesy. Wysłali go by pomógł uzyskać ustępstwa na polskim rzadzie. Oni wiedzą że Polacy tak łatwo się nie poddają.
Polak
10 miesięcy temu
skoro urban sie w nim zakochal niech sie z niom spodka i go wyr uhaaa a tak serio Polacy mam nadzieje ze nie bedziecie wybierac ani PIS ani PO starcy sie wykruszajajuz nie bedzie nakogo zwalic winy jak znowu wybierzecie PO albo PIS
Rafał
10 miesięcy temu
Nie chciałbym, żeby porownywli mnie do jp2. Najgorszy sort człowieka.
Anty
10 miesięcy temu
Ja też zakochałem się w Tusku, codziennie marszczę Freda nad jego wizerunkiem
chińczyk
10 miesięcy temu
Gebels stanu wojennego i córka Namiestnika, też mi autorytety, którym podoba się szczekanie frustrata. To trzeba mieć dopiero gust, żeby taki ktoś i z takim życiowym antypolskim dorobkiem się podobał. Wiadomo komu tych dwoje, pośrednio lub niepośrednio służyło, wspólni mocodawcy zawsze łączą.
Ubaw
10 miesięcy temu
No nareszcie coś zabawnego! Można nieźle sie uśmiać, bo naprawdę niwektórzy ludzie tacy, jak Urban, Tusk i Jaruzelska sa zabawni i rozśmieszają cała Polskę. Takich właśnie nam trzeba.
CNNNC
10 miesięcy temu
Lenin byl niemieckim agentem finansowanym przez Niemcy . Wyjezdzal z Niemiec do Rosji jako agent niemiecki robic Rewolucje 1917 . Bolszewizm i Komunizm pochodza z Niemiec , a nie ze Wschodu Marks i jego Manifest Komunistyczny tez z terenu Niemiec
Tom
10 miesięcy temu
Pani Jaruzelską coraz bardziej idzie w ślady swojego taty......
Gośćxxxx
10 miesięcy temu
Swój swojego pozna
Sawietnik
10 miesięcy temu
Pan Tusk wyjechał z Polski, by pomóc Wielkiej Brytanii wyjść z UE. Przyjechał do Polski, by
Waldek
10 miesięcy temu
Kto to jest ten Tusk?
Johny Walker
10 miesięcy temu
Porównyać Tuska do Jana Pawła ? Ten kto to wymyślił jest najprawdopodobnie chory na umyśle Żenada!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić