Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Pomarańczowa chmura nad ukraińskim miastem. Znana jest przyczyna

0
Podziel się

W zakładach azotowych w Równem na Ukrainie doszło do awarii. Nad miastem unosiła się ogromna pomarańczowa chmura tlenku azotu. Przedsiębiorstwo zapewnia, że sytuacja jest opanowana.

Pomarańczowa chmura nad ukraińskim miastem. Znana jest przyczyna
We wtorek w zakładach azotowych w Równem na zachodzie Ukrainy doszło do awarii. (Twitter)

Do awarii doszło we wtorek 20 lipca na terenie zakładów RiwneAzot. Biuro prasowe przedsiębiorstwa podało, że doszło do rozhermetyzowania się rurociągu w zakładzie produkującym kwas azotowy. "Wskutek nadzwyczajnej sytuacji doszło do jednorazowego wycieku gazów nitrozowych w nieznacznej ilości na terytorium zakładów - poinformował zakład.

Na zdjęciach i nagraniach z Równego, które trafiły do sieci, widać ogromną pomarańczowobrązową chmurę unoszącą się nad miastem.

Jak informuje agencja Ukrinform, skutki awarii zostały już w pełni zlikwidowane i nikt nie został poszkodowany. Biuro prasowe zakładów RiwneAzot podało, że wskaźniki jakości powietrza są w normie i nie ma żadnego zagrożenia dla mieszkańców i środowiska.

W środę państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, że są prowadzone całodobowe badania jakości powietrza w okolicy. "Według stanu z godz. 6 21 lipca żadnego zagrożenia dla mieszkańców i środowiska nie ma" - podano.

Lokalne służby informowały, że po awarii koncentracja gazu w powietrzu była pięciokrotnie niższa od poziomu uznawanego za niebezpieczny dla człowieka. Ponadto zapewniono, że "nie było żadnych wybuchów" - jak informowały niektóre media.

Zdaniem Oksany Mysina, wykładowczyni w katedrze chemii i fizyki, wyciek gazów może doprowadzić do kwaśnych deszczów, które wpłyną na roślinność - powiedziała w telewizji Suspilne.

Zobacz także: Wypadek w parku rozrywki w Chinach. Przerażające nagranie jednego z poszkodowanych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić