o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Donald Tusk zbulwersowany. "Doszło do przekroczenia granicy podłości"

226
Podziel się

W Olsztynie ruszył Campus Polska Przyszłości. Na pierwszym miejscu listy zaplanowanych wydarzeń była debata, w której wzięli udział Donald Tusk i Rafał Trzaskowski. Jednak wcześniej przewodniczący PO poruszył temat kryzysu w Usnarzu Górnym.

Donald Tusk zbulwersowany. "Doszło do przekroczenia granicy podłości"
Donald Tusk poruszył temat kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Padły ostre słowa (NurPhoto via Getty Images, STR)
bEIVYcCZ

Donald Tusk krytycznie odniósł się do postępowania przedstawicieli władz w obliczu kryzysu w Usnarzu Górnym. Przewodniczący PO oskarżył rząd polski i białoruski o prowadzenie gry politycznej kosztem życia i zdrowia uchodźców z Afganistanu.

Tam doszło do przekroczenia granicy podłości. (...) Tego kryzysu, jaki mamy dzisiaj w Usnarzu Górnym, w ogóle nie musiało być, ale są dziś u władzy politycy, którzy o sytuacji na Białorusi pisali "to jest polityczne złoto" – podkreślał Donald Tusk.
bEIVYcDb

Donald Tusk o kryzysie w Usnarzu Górnym. Oskarża Kaczyńskiego i Łukaszenkę

Donald Tusk wskazał Jarosława Kaczyńskiego i Aleksandra Łukaszenkę jako osoby w największym stopniu odpowiedzialne za sytuację uchodźców. Przewodniczący PO sądzi, że prezes PiS chce podsycać obawy wśród mieszkańców Polski, a prezydent Białorusi – destabilizować nasz kraj i Unię Europejską.

Z jednej strony mamy Łukaszenkę, z drugiej strony mamy Kaczyńskiego. Jeden i drugi ma swój interes w tym, żeby takie kryzysy wywoływać. Jeden chce destabilizować Polskę i UE, a drugi chce podsycać lęk, strach, poczucie niepewności i demonstrować tę swoją wolę ochrony granicy – dowodził Donald Tusk.
bEIVYcDh
Zobacz także: Zobacz też: Apel Donalda Tuska. Mocna odpowiedź z rządu PiS

Donald Tusk uważa, że postępowanie Jarosława Kaczyńskiego i Aleksandra Łukaszenki pozostaje równie niemoralne. Przewodniczący PO przyznał, że chociaż zadaniem państwa jest uszczelnianie granic, nie wolno wykorzystywać osób potrzebujących wsparcia jako "pionków".

bEIVYcDi
To z samej swojej istoty podłe zachowanie. Bo stawką jest życie i zdrowie tych zupełnie niewinnych ludzi. (...) Nie można cynicznie używać jako pionków w swojej grze nieszczęśliwych ludzi – zaznaczył Donald Tusk (PAP).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVYcDC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(226)
Adam N 1973
2 miesiące temu
Tusk, ty jesteś specjalistą od przekraczania granic POdłości. Nienawidzisz Polskę i chętnie wpuściłbyś nachodźców żeby ją zniszczyć
Lol
2 miesiące temu
Tuska do Kabulu wysłać niech go taliby albo isis unicestwi podły na pewno nie jest Polakiem
Paweł
2 miesiące temu
I kto to powiedział? Ile to razy za rządów PO dochodziło do przekraczania wszelkich norm moralnych? Czyżby już początki Alzheimera?
bEIVYcDD
lucyna
2 miesiące temu
Nie rozumiem kto może popierać Tuska skoro on nie ma nic do zaoferowania komukolwiek.
Stary solidar...
2 miesiące temu
To prawda, przekroczono granicę podłości -stając ramię w ramię z Łukaszenką. Atak na własną ojczyznę i Jej interesy wpisuje się w tradycje "piątej kolumny" i kolaboracji z wrogiem! No cóż , dla niektórych "polskość to nienormalność" I to jest właśnie największa podłość!
polak
2 miesiące temu
Ty TUSK nigdy nic dla Polski dobrego nie zrobiłeś, i nie zrobisz. Widać było gołym okiem, że będąc przy władzy zwijasz Polskę a ludzi traktujesz jak zło konieczne. Nigdy więcej twoich rządów w Polsce.
Erika
2 miesiące temu
Do Babciaka - my piszemy nie dla kasy tulko z serca, w przeciwieństwie do kasy jaka Merkel przekazuje Ryżemu na podpalanie Polski, nie będą nam Niemcy w Polsce władzy wybierać. Apel do Polaków, NIE DAJMY SIĘ ZESZWABIC, TU JEST POLSKA, KRAJ SUWERENNY I Prawy.
Babciak
2 miesiące temu
😆😆😆 Szwadrony pis dzisiaj dostają 100% stawkę za każdego bąka, jak to w "łykend" 🤡🤡🤡🤡
Kynolog
2 miesiące temu
Panie Tusk , dziadek byl Niemiec a mnie za dziadka psa w budzie chca zlinczowac , moze jakas rekompensata ,albo imunitet nietykalnosci.Zaznaczam ze pisalem do Pana jak by co.
Kaszub
2 miesiące temu
Robi to co zawsze. Jątrzy, knuje, nienawidzi. Pieniądze, które zarobił w Brukseli nie dały mu szczęścia
Wyborca
2 miesiące temu
Tuska da się słuchać bo to mądry facet ale ta reszta...., totlna porażka. Trzaskowski wygląda jak by był na dopalaczach a o reszcie tego Teamu lepiej nie wdppminać.
Kombatant
2 miesiące temu
Słhajcie Redaktorzy propisowskich postów, ile Wam za to płacą, ile zarabiacie? Nie wstydźcie się.
Mark
2 miesiące temu
Drodzy Państwo, wiecie co jest w tej całej narracji najgorsze? Nawet nie podłe łgarstwo mające na celu budowanie własnej pozycji w oczach zmanipulowanych ludzi kosztem interesu państwa. Najgorszy jest fakt, że człowiek ten traktuje nawet swój własny elektorat i ewent. nieznaczną część ludzi, których chciałby przyciągnąć, jak totalny motłoch intelektualny, jak skrajnych przygłupów. Wiadomo, że imigranci są po stronie białoruskiej, a nie na ziemi niczyjej. Kto jak kto, ale on doskonale zdaje sobie sprawę, że nielegalne przekroczenie granicy, co więcej przez przedstawicieli parlamentu, byłoby niewyobrażalną aferą polityczną w ustach Łukaszenki, a nie tylko zwykłym przestępstwem. To po pierwsze. Po drugie, ma pełną świadomość, że drobne uchylenie furtki oznaczałoby zielone światło do sprowadzania tysięcy ludzi pod naszą granicę, gdyż Łakaszenka tylko czeka na taki krok, by doprowadzić do całkowitej destabilizacji wewn. Po trzecie pomija całkowicie gest oficjalnie wysłanego przez Kaczyńakiego konwoju hummanitarnego, którego Białorusini nie przyjęli z wiadomych względów, gdyż tu nie idzie rzecz jasna o żadną pomoc. Manipuluje ludźmi w najgorszy, obrzydliwy sposób, dopuszczając się zdrady racji stanu i grając na emocjach, na współczuciu i litości jednostek podatnych na tę ohydną propagandę. To jest już skraje dno moralne.
bEIVYcDv
Lucero
2 miesiące temu
Tuska,Frasyniuka,Sikorskiego natychmiast wystawić skierowania do psychologa bo gaworząc takie brednie że nie da się tego czytać i słuchać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić