Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Donald Tusk zbulwersowany. "Doszło do przekroczenia granicy podłości"

228
Podziel się:

W Olsztynie ruszył Campus Polska Przyszłości. Na pierwszym miejscu listy zaplanowanych wydarzeń była debata, w której wzięli udział Donald Tusk i Rafał Trzaskowski. Jednak wcześniej przewodniczący PO poruszył temat kryzysu w Usnarzu Górnym.

Donald Tusk zbulwersowany. "Doszło do przekroczenia granicy podłości"
Donald Tusk poruszył temat kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Padły ostre słowa (NurPhoto via Getty Images, STR)

Donald Tusk krytycznie odniósł się do postępowania przedstawicieli władz w obliczu kryzysu w Usnarzu Górnym. Przewodniczący PO oskarżył rząd polski i białoruski o prowadzenie gry politycznej kosztem życia i zdrowia uchodźców z Afganistanu.

Tam doszło do przekroczenia granicy podłości. (...) Tego kryzysu, jaki mamy dzisiaj w Usnarzu Górnym, w ogóle nie musiało być, ale są dziś u władzy politycy, którzy o sytuacji na Białorusi pisali "to jest polityczne złoto" – podkreślał Donald Tusk.

Donald Tusk o kryzysie w Usnarzu Górnym. Oskarża Kaczyńskiego i Łukaszenkę

Donald Tusk wskazał Jarosława Kaczyńskiego i Aleksandra Łukaszenkę jako osoby w największym stopniu odpowiedzialne za sytuację uchodźców. Przewodniczący PO sądzi, że prezes PiS chce podsycać obawy wśród mieszkańców Polski, a prezydent Białorusi – destabilizować nasz kraj i Unię Europejską.

Z jednej strony mamy Łukaszenkę, z drugiej strony mamy Kaczyńskiego. Jeden i drugi ma swój interes w tym, żeby takie kryzysy wywoływać. Jeden chce destabilizować Polskę i UE, a drugi chce podsycać lęk, strach, poczucie niepewności i demonstrować tę swoją wolę ochrony granicy – dowodził Donald Tusk.
Zobacz także: Zobacz też: Apel Donalda Tuska. Mocna odpowiedź z rządu PiS

Donald Tusk uważa, że postępowanie Jarosława Kaczyńskiego i Aleksandra Łukaszenki pozostaje równie niemoralne. Przewodniczący PO przyznał, że chociaż zadaniem państwa jest uszczelnianie granic, nie wolno wykorzystywać osób potrzebujących wsparcia jako "pionków".

To z samej swojej istoty podłe zachowanie. Bo stawką jest życie i zdrowie tych zupełnie niewinnych ludzi. (...) Nie można cynicznie używać jako pionków w swojej grze nieszczęśliwych ludzi – zaznaczył Donald Tusk (PAP).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(228)
Edi
11 miesięcy temu
Otwórzcie oczy.. każdy nurt polityczny robi nam pranie mózgów , każda partia ma po równo brodów na swoim koncie.
usera
12 miesięcy temu
TRZASKOWSKI ŁUPI WARSZAWIAKÓW Wspaniałomyślnie przyznał niepełnosprawnemu 645 zł zasiłku, czyli całe pięć złotych powyżej granicy ubóstwa, a następnie od października obciążył opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 565,91 zł (słownie: pięćset sześćdziesiąt pięć złotych dziewięćdziesiąt jeden groszy). Panie Prezydencie, jak żyć? P.S. Altanka nie opróżniana od kilku dni. Śmieci wyszły na ulicę. Protestować przeciwko takiemu zarządzeniu miastem?
***** **
12 miesięcy temu
Tusk jest największym przykładem politycznej podłości.
Adam N 1973
rok temu
Tusk, ty jesteś specjalistą od przekraczania granic POdłości. Nienawidzisz Polskę i chętnie wpuściłbyś nachodźców żeby ją zniszczyć
Lol
rok temu
Tuska do Kabulu wysłać niech go taliby albo isis unicestwi podły na pewno nie jest Polakiem
Paweł
rok temu
I kto to powiedział? Ile to razy za rządów PO dochodziło do przekraczania wszelkich norm moralnych? Czyżby już początki Alzheimera?
lucyna
rok temu
Nie rozumiem kto może popierać Tuska skoro on nie ma nic do zaoferowania komukolwiek.
Stary solidar...
rok temu
To prawda, przekroczono granicę podłości -stając ramię w ramię z Łukaszenką. Atak na własną ojczyznę i Jej interesy wpisuje się w tradycje "piątej kolumny" i kolaboracji z wrogiem! No cóż , dla niektórych "polskość to nienormalność" I to jest właśnie największa podłość!
polak
rok temu
Ty TUSK nigdy nic dla Polski dobrego nie zrobiłeś, i nie zrobisz. Widać było gołym okiem, że będąc przy władzy zwijasz Polskę a ludzi traktujesz jak zło konieczne. Nigdy więcej twoich rządów w Polsce.
Erika
rok temu
Do Babciaka - my piszemy nie dla kasy tulko z serca, w przeciwieństwie do kasy jaka Merkel przekazuje Ryżemu na podpalanie Polski, nie będą nam Niemcy w Polsce władzy wybierać. Apel do Polaków, NIE DAJMY SIĘ ZESZWABIC, TU JEST POLSKA, KRAJ SUWERENNY I Prawy.
Babciak
rok temu
😆😆😆 Szwadrony pis dzisiaj dostają 100% stawkę za każdego bąka, jak to w "łykend" 🤡🤡🤡🤡
Kynolog
rok temu
Panie Tusk , dziadek byl Niemiec a mnie za dziadka psa w budzie chca zlinczowac , moze jakas rekompensata ,albo imunitet nietykalnosci.Zaznaczam ze pisalem do Pana jak by co.
Kaszub
rok temu
Robi to co zawsze. Jątrzy, knuje, nienawidzi. Pieniądze, które zarobił w Brukseli nie dały mu szczęścia
Wyborca
rok temu
Tuska da się słuchać bo to mądry facet ale ta reszta...., totlna porażka. Trzaskowski wygląda jak by był na dopalaczach a o reszcie tego Teamu lepiej nie wdppminać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić