W "Wiadomościach" TVP znowu atakują Tuska. Pokazali sondaż

24

W sobotę w "Wiadomościach" w TVP po raz kolejny poruszono temat Donalda Tuska. Zaprezentowano sondaż na temat macierzyństwa, który odnosił się do słów, jakie były premier wypowiedział kilka dni temu.

W "Wiadomościach" TVP znowu atakują Tuska. Pokazali sondaż
TVP prezentuje kolejne sondaże. (TVP)

W "Wiadomościach" odniesiono się do wypowiedzi Donalda Tuska ze spotkania w Nakle nad Notecią. Były premier poruszył wtedy temat trudów macierzyństwa i wychowywania dzieci.

"Wiadomości" znowu o Tusku

Kobieta siłą rzeczy musi się o wiele, wiele razy więcej zastanowić, czy chce mieć dzieci w takim krajobrazie kulturowym i politycznym. Jeśli może być bita, poniewierana, jeśli nie będzie miała pracy, jeśli nie będzie żłobków, szpitali - mówił przewodniczący PO.

Donald Tusk powiedział, że kobiety nie chcą zakładać rodzin przez decyzje obecnego rządu. Dodał, że matki nie mają wsparcia zarówno od państwa, jak i od swoich rodzin, które czerpią błędne wzorce. "Wiadomości" nie pozostawiły tych stwierdzeń bez komentarza.

W sobotnim wydaniu nie tylko skrytykowano decyzje opozycji, ale bezpośrednio odniesiono się do słów lidera PO. Zaprezentowano wyrwane z kontekstu słowa Tuska i sondaż, który miał pokazać, czy dla Polaków macierzyństwo jest "udręką", czy też "radością".

Słowa Donalda Tuska, według którego macierzyństwo to udręka dla matki, nie znalazły uznania w oczach Polaków. Dowodem na to jest sondaż przeprowadzony przez pracownię Social Changes dla portalu wpolityce.pl - słyszymy od prowadzącego.

Według tego sondażu 87 proc. Polaków bardziej zgadza się ze stwierdzeniem, że macierzyństwo to "radość", a nie "udręka". "Wiadomości" TVP krytykują Donalda Tuska, odkąd zadeklarował, że wraca do polityki. Jak wyliczył "Newsweek", w dzień ogłoszenia tej nowiny w TVP1 jego nazwisko wypowiedziano 36 razy.

Zobacz także: Uchodźcy z Afganistanu w Polsce. "Bardzo złożony proces"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić