Doniesienia z Rosji. FSB zlikwidowało Szadowa i Marszenkulowa

Dantejskie sceny rozegrały się w Rosji. Dwaj mieszkańcy zostali zatrzymani, a finalnie – zastrzeleni przez funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB). Co się stało?

Doniesienia z Rosji. FSB zlikwidowało Szadowa i Marszenkulowa
Zatrzymanie, które skończyło się strzelaniną. Podejrzani nie żyją (FSB)

Jak informuje portal The Insider, zabici przez FSB mężczyźni byli mieszkańcami republiki Kabardo-Bałkaria. Udało się również ustalić ich tożsamość i wiek w momencie śmierci: to 40-letni Murat Szadow i 55-letni Timur Marszenkulow.

Funkcjonariusze FSB rozstrzelali dwie osoby. Za co?

Dzień przed śmiercią zarówno Murat Szadow, jak i Timur Marszenkulow doczekali się wszczęcia postępowania karnego w ich sprawie – zostali oskarżeni o w sprawie przygotowania ataku terrorystycznego.

40- i 55-latek mieli rzekomo snuć plany ataku na biuro poborowe w Chegem. Do ich aresztowania doszło z kolei w lesie na obrzeżach Nalczyka. Zarówno Szadow, jak i Marszenkulow stawiali opór wobec funkcjonariuszy FBS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Dyplomata o "głupocie Putina". W tle historyczne spotkanie

Ponieważ Murat Szadow i Timur Marszenkulow nie chcieli poddać się bez walki, funkcjonariusze FSB w końcu ich zastrzelili. Twierdzą również, że znaleźli przy zmarłych przedmioty świadczące na ich niekorzyść, takie jak m.in. karabin szturmowy Kałasznikow, pistolet Makarowa i domowej roboty materiały wybuchowe.

Po ogłoszeniu przez Kreml częściowej mobilizacji – jej zasięg objął cały kraj – wśród Rosjan zapanowała panika. Mężczyźni zaczęli masowo wyjeżdżać z kraju, do mediów społecznościowych regularnie trafiały nagrania, na których jadący na front żołnierze znajdowali się w stanie silnego upojenia alkoholowego. Związane z nimi kobiety, matki, żony i siostry, też nie szczędzą wysiłków w celu ściągnięcia ukochanych z powrotem do kraju.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić