aktualizacja 

Mąż, ojciec, żołnierz. Amerykanin zabity w Ukrainie

Były żołnierz Marines zginął podczas wojny w Ukrainie. Willy Joseph Cancel miał 22 lata. Zaledwie siedem miesięcy temu został ojcem. Rodzina poległego jest w rozpaczy.

Mąż, ojciec, żołnierz. Amerykanin zabity w Ukrainie
W chwili śmierci miał zaledwie 22 lata. Były żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej walczył po stronie Ukrainy (Facebook)

Jak informuje Daily Mail, Willy Joseph Cancel w przeszłości był żołnierzem piechoty morskiej w armii Stanów Zjednoczonych. Mieszkał ze swoją żoną Brittany – wzięli ślub w 2019 roku – w Orange County w stanie Nowy Jork.

Miał 22 lata i siedmiomiesięczne dziecko. Zginął w wojnie w Ukrainie

Zaledwie siedem miesięcy przed śmiercią Willy Joseph Cancel został ojcem. Razem z Brittany doczekali się syna, któremu dali na imię Anthony.

Jak relacjonowała Rebecca Cabrera, matka 22-latka, Willy Joseph Cancel pracował dla prywatnej wojskowej firmy kontraktowej. Mimo że Cancel niedawno doczekał się dziecka, uznał, że jego obowiązkiem jest walka o wolność Ukraińców i nie sprzeciwił się, gdy został wysłany do ogarniętego wojną kraju.

Chciał tego, ponieważ wierzył w to, o co walczy Ukraina i chciał być tego częścią, żeby to powstrzymać, żeby nie wydarzyło się to tutaj – wspominała syna Rebecca Cabrera (Daily Mail).

Okoliczności śmierci Cancela pozostają tajemnicą. Jego współtowarzysze broni nie byli w stanie odzyskać zwłok 22-latka, więc nie wiadomo, co stało się bezpośrednią przyczyną śmierci młodego żołnierza.

Nie znaleziono jego ciała. Mężczyźni, którzy z nim wtedy byli albo odzyskali jego ciało, prawdopodobnie zginęli, ale bardzo byśmy chcieli, żeby do nas wrócił – podkreśla Rebecca Cabrera (Daily Mail).
Zobacz także: Zobacz też: Ślub w czasie wojny. Para ukraińskich medyków powiedziała sobie "tak"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić