Doradcy Putina w areszcie domowym? Biden przekazał najnowsze informacje

W czwartkowym (31 marca) przemówieniu Joe Biden poinformował o doradcach Władimira Putina. Mówi o areszcie domowym, jednak zaznacza, że nie ma na to "twardych dowodów", a jedynie "wskazania".

Doradcy Putina w areszcie domowym? Biden przekazał najnowsze informacje
Doradcy Putina w areszcie domowym? Biden przekazał najnowsze informacje (GETTY, Bloomberg)

Joe Biden w czwartkowym przemówieniu zabrał głos na temat doradców Władimira Putina. Odniósł się także do sytuacji samego prezydenta Rosji. Zdaniem przywódcy Stanów Zjednoczonych i jego informatorów, Putin poddał się samoizolacji.

Prezydent Rosji miał także zwolnić lub aresztować niektórych swoich doradców. Miała to być reakcja na ukrywanie faktycznego stanu i przebiegu wojny w Ukrainie. Biden nie ma na to jednak niezbitych dowodów.

On [Putin - red.] wydaje się - nie mówię tego z absolutną pewnością - wydaje się samoizolować. I są pewne wskazania, że zwolnił lub aresztował niektórych swoich doradców - powiedział Joe Biden.

Oprócz tego prezydent USA zapowiedział, że wdrożony zostanie "największy plan uwolnienia rezerw ropy naftowej w historii". - Nasze budżety rodzinne, budżety na napełnienie baków nie powinny zależeć od tego, czy jakiś dyktator ogłosi wojnę - mówił polityk.

Dlatego dziś ogłaszam dwuczęściowy plan, by nie tylko złagodzić ból, który czują rodziny, ale zakończyć tę epokę zależności i niepewności oraz położyć fundament pod prawdziwą i trwałą niezależność energetyczną.
Zobacz także: Kontrowersyjne słowa Bidena o Putinie. Miller tłumaczy
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić