Dostał go od szefa Grupy Wagnera. "Tym się przebijemy"

Szef partii Sprawiedliwa Rosja i zdecydowany zwolennik rosyjskiej inwazji na Ukrainę pochwalił się w sieci prezentem, który otrzymał od założyciela Grupy Wagnera. To młot kowalski - taki sam, jakiego Rosjanie używają do torturowania i egzekucji swoich więźniów.

Dostał go od szefa Grupy Wagnera. "Tym się przebijemy"
Siergiej Mironow zapozował z prezentem otrzymanym od założyciela Grupy Wagner (Twiiter)
Nic nadzwyczajnego, tylko rosyjski poseł i bliski współpracownik Putina chwali się narzędziem tortur i egzekucji, którego używają rosyjscy sadyści do bicia więźniów na śmierć - napisał w sobotę na Twitterze ukraiński dziennikarz Denis Kazanski.

Wpis dotyczy zdjęcia, które w mediach społecznościowych bliski współpracownik Władimira Putina, lider prokremlowskiej partii Sprawiedliwa Rosja Siergiej Mironow. Deputowany do rosyjskiej Dumy podziękował na Twitterze założycielowi Grupy Wagnera Jewgienijowi Prigożynowi za prezent, który od niego otrzymał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walczyli do końca. Dramatyczne starcie żołnierzy w lesie pod Ługańskiem

Mironow opublikował zdjęcie, na którym zapozował z nietypowym podarkiem. To młot kowalski z wygrawerowanym napisem "Dla Mironowa S. M. z PMC Wagner. Bachmut – Soledar. 13.01.23". Prezent potraktował bardzo symbolicznie, czemu dał wyraz w opisie dołączonym do fotografii.

To przydatne narzędzie, już go używałem. Z jego pomocą wszyscy razem przebijemy się przez ideologię nazistów, którzy za cel postawili sobie zniszczenie naszego kraju. Niech wszyscy nasi wrogowie wreszcie zrozumieją, że poniosą porażkę. Przyszłość Rosji zależy od nas - napisał na Twitterze Mironow.

Młot kowalski stał się symbolem rosyjskiej brutalności po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku sieć obiegło nagranie z okrutnej egzekucji dezertera, byłego wagnerowca Jewgienija Nużyna. Rosjanin został skatowany na śmierć właśnie tego rodzaju narzędziem. Powodem była jego ucieczka z rosyjskiego wojska i przejście na stronę sił Zbrojnych Ukrainy.

W dniu, w którym Parlament Europejski uznał Rosję za kraj sponsorujący terroryzm, Prigożyn przypomniał o brutalnej egzekucji. Ogłosił wówczas, że wysłał do PE młot kowalski z fałszywymi śladami krwi.

Przypomnę, że ci sami ludzie mówią nam o jakiejś wyższości kulturowej Rosji -  Denis Kazanski podsumował na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić