Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Dostawczak potrącił rolnika. Nagranie trafiło do sieci, policja bada okoliczności

28

W Łęczycy w woj. łódzkim doszło do wypadku z udziałem protestującego rolnika. Został on potrącony przez kierowcę dostawczego volkswagena. Poszkodowany trafił do szpitala, a policja zbiera informacje dotyczące zdarzenia.

Dostawczak potrącił rolnika. Nagranie trafiło do sieci, policja bada okoliczności
W Łęczycy doszło do potrącenia protestującego rolnika (X, @AgroProfil)

Od rana w całej Polsce mają miejsce intensywne protesty i blokady, które mają związek z trwającymi od 9 lutego strajkami rolników. To właśnie na 20 marca zaplanowano oblężenie polskich miast i najważniejszych dróg. W niektórych miejscach jednak sytuacja wymknęła się spod kontroli.

W środowe popołudnie media obiegło wideo z blokady, która została rozstawiona przez rolników w Łęczycy w woj. łódzkim. Po godz. 12:00 doszło tam do wypadku z udziałem protestującego i kierowcy dostawczego volkswagena.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wrzenie wśród rolników. Gorzka prognoza polityka PSL

Zdarzenie zostało udokumentowane przez potrąconego rolnika. Na nagraniu widać, jak kierujący dostawczakiem powoli cofa swoim autem, po czym rusza, przejeżdżając po krawężniku i pasie zieleni. Nagrywający wypuszcza telefon z ręki i dopiero po kilkunastu sekundach zostaje on podniesiony przez świadków wypadku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
– Ten kierowca wjechał na mnie celowo. Zrobił to, gdy zacząłem nagrywać go telefonem komórkowym. A zacząłem to robić, bo ten człowiek niszczył pas zieleni, przejeżdżał między innymi przez drzewka na rondzie - powiedział w rozmowie z "Onetem" poszkodowany protestujący.

Policja bada sprawę potrącenia rolnika. "Musimy poczekać na ustalenia"

Zaznaczył on, że nie poniósł żadnych poważniejszych obrażeń, chociaż ostatecznie i tak musiał trafić do szpitala w celu wykonania istotnych badań.

Policjanci z Łęczycy prowadzą już działania w sprawie. Podkreślają, że obecnie trwa badanie przyczyn całego zdarzenia, a kierowca oddał się do dyspozycji funkcjonariuszy.

- Informację otrzymaliśmy o godz. 12.40. Policjanci pojechali na miejsce. Prowadzimy czynności w kierunku wypadku drogowego. Musimy poczekać na ustalenia dotyczące przebiegu zdarzenia, przesłuchujemy świadków i czekamy na informacje dotyczące obrażeń protestującego rolnika - potwierdził dla "Onetu" asp. szt. Mariusz Kowalski.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić