Jakub Artych
Jakub Artych| 

Dotarł na Mazowsze. Zbiera śmiertelne żniwo. "Duch" na wolności

89

Policjanci z Żuromina (woj. mazowieckie) zatrzymali ostatnio dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie fentanylem, który jest syntetycznym opioidem. Obaj zatrzymani zostali w miniony weekend tymczasowo aresztowani. Jak podkreśla TVN 24, na wolności nadal jest jednak mężczyzna, na którego w Żurominie mówią "Duch". To on uważany jest w mieście za organizatora handlu fentanylem.

Dotarł na Mazowsze. Zbiera śmiertelne żniwo. "Duch" na wolności
Koszmar mieszkańców Żuromina. Handlarze fentanylu czują się bezkarni (Policja)

Od pewnego czasu policjanci zajmowali się sprawą nielegalnego handlu fentanylem m.in. na terenie Żuromina. Kilka dni temu mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn (34 i 35 lat) podejrzanych o udział w obrocie znacznej ilości narkotyków w postaci fentanylu.

Policjanci zatrzymali w centrum miasta samochód, którym poruszali się mężczyźni. Obaj mieszkańcy Żuromina nie kryli zaskoczenia akcją mazowieckich policjantów. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych kilkadziesiąt plastrów przeciwbólowych, z których można pozyskać fentanyl.

Obaj zatrzymani zostali w miniony weekend tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Mławie. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najpierw się przeżegnał, a potem pobił pracownika Straży Jasnogórskiej

To niewątpliwie spory sukces policji, jednak sęk w tym, że jak podkreśla TVN24, na wolności nadal jest jednak mężczyzna, na którego w Żurominie mówią "Duch".

Matka jednej z ofiar dilerów mówi, że "Duch" zachowuje się, jakby był nietykalny, choć to on uważany jest w mieście za organizatora handlu fentanylem.

Chodzi na wolności z pieskiem, cieszy się, nie wiem z czego, ale widuję go codziennie - mówi Jadwiga Karpińska, matka zmarłego Pawła.

Substancja tylko na receptę

Fentanyl to syntetyczny opioid stosowany do walki z bardzo silnym bólem. Fentanyl jest substancją podobną do morfiny, ale około stu razy silniejszą i około 50 razy silniejszą od heroiny.

Z powodu zażywania fentanylu w sumie aż pięć osób miało umrzeć w Żurominie na Mazowszu. To właśnie po informacji o tej serii zgonów o syntetycznym narkotyku w Polsce zrobiło się głośno.

Fentanyl dostępny jest wyłącznie na receptę, którą nie jest łatwo zdobyć. Jak czytamy, fentanyl sprzedawany jest przez dilerów w Żurominie od lat. Może nawet od dwunastu lat, bo aż tak daleko chcą sięgnąć śledczy, przyglądając się zgonom z przedawkowania i umorzonym sprawom.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić