aktualizacja 

Dowcip Stuhra robi furorę. Po marszu oglądał TVP Info i zareagował

1168

W minioną niedzielę cały kraj żył przechodzącym przez Warszawę marszem, zorganizowanym przez Donalda Tuska. O wydarzeniu nie milczeli także dziennikarze Telewizji Polskiej oraz politycy PiS, którzy zgodnie okrzyknęli je "Marszem Nienawiści". Wytknął im to Maciej Stuhr.

Dowcip Stuhra robi furorę. Po marszu oglądał TVP Info i zareagował
Maciej Stuhr zamieścił wpis na temat Telewizji Polskiej i... Igi Świątek. Jak do tego doszło? (AKPA, Piętka Mieszko)

Od początku przejęcia władzy w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość Maciej Stuhr nie ukrywał, że światopoglądy jego i polityków tej partii nie są zbieżne. Wręcz przeciwnie, aktor konsekwentnie demonstruje swoje przekonania i otwarcie krytykuje decyzje rządzących, co niejednokrotnie ściągnęło na niego krytykę ze strony osób publicznych, a nawet – zmasowany hejt.

Maciej Stuhr o "Marszu Nienawiści". Żartuje z TVP i Igi Świątek

Obserwatorów mediów społecznościowych Macieja Stuhra nie zdziwiło więc, kiedy postanowił zabrać głos na temat marszu 4 czerwca. Jednak to, co powiedział, nie było podzieleniem się poważnymi refleksjami, a wręcz przeciwnie.

Maciej Stuhr zażartował, że obejrzał "Wiadomości" Telewizji Polskiej i pod wpływem materiału na temat "Marszu Nienawiści" przeszedł wewnętrzną przemianę. Aktor miał nie tylko zachwycić się "stylem, odwagą i kulturą", ale i wręcz nimi zarazić oraz zacząć myśleć i postrzegać świat tak jak dziennikarze i komentatorzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Maciej Stuhr o pomocy migrantom. "Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie"

To nie był jednak koniec dowcipu, zamieszczonego przez aktora, który słynie z poczucia humoru i talentu kabaretowego. Oświadczył, że – natchniony Telewizją Polską – przełączył na EuroSport i... wychwycił, że Iga Świątek zaczęła uprawiać "tenis nienawiści". Oczywiście sformułowanie stanowiło aluzję do "Marszu Nienawiści".

Popatrzyłem trochę na TVP Info. Podoba mi się ten styl, odwaga i kultura. To zaraża. Zaczynam myśleć tak, jak oni. Teraz przełączyłem na EuroSport i widzę, że Iga ewidentnie uprawia tenis nienawiści – podsumował wywód Maciej Stuhr (Facebook).
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić