aktualizacja 

Dramat Melanii Trump. Tak źle nie było

338

Melania Trump opuszcza Biały Dom, a media robią sondaże na temat tego, czy podobała im się posługa pierwszej damy. Wyniki nie są jednak najlepsze.

Dramat Melanii Trump. Tak źle nie było
Melania Trump jest jedną z najmniej lubianych pierwszych dam, która opuszcza Biały Dom. (Getty Images)

Prezydent USA i pierwsza dama pakują manatki i opuszczają Biały Dom. W związku z końcem panowania Trumpów CNN przeprowadziło wśród obywateli sondaż dotyczący tego, jak wielką sympatią darzyli przywódcę kraju i jego małżonkę. Z tak niskimi wynikami Białego Domu dawno nikt nie opuszczał.

Melanię Trump 47 proc. Amerykanów będzie wspominało nie najlepiej. To jej najgorsza nota w sondażu poparcia od 2016 roku, czyli od momentu, gdy tylko przejęła tytuł pierwszej damy.

Amerykanie jednak nigdy Melanii Trump zbyt wielką sympatią nie darzyli. Najwyższe noty w sondażu CNN zebrała w maju 2018 roku. Poszła wtedy sama na pogrzeb pierwszej damy Barbary Bush, który odbył się w Teksasie. Donald Trump nie towarzyszył żonie nawet na kolacji po uroczystości pogrzebowej.

Od tamtego momentu pani Trump nie udało się zebrać wyższych not. Dla porównania, w styczniu 2017 roku Michelle Obama opuściła Biały Dom z 69 proc. poparcia, co jak się okazuje jest jedną z wyższych not. Watro też wspomnieć, że Obama przez niemal całą kadencję męża cieszyła się identycznymi wynikami sondaży. Jak się jednak okazuje wyniki Melanii nie są najgorsze. Bo jej mąż ma gorsze.

Okazuje się, że jedyne 33 proc. Amerykanów darzy sympatią Donalda Trumpa. Jednak żona wyprzedza go również w rankingach przeprowadzanych jedynie wśród republikanów. Ta grupa przychylna jest dla Melanii w 84 proc. dla jej męża z kolei w 79 proc.

Zobacz także: Zaprzysiężenie Joe Bidena zagrożone? Ekspert ds. bezpieczeństwa wyjaśnia
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić