Dramat na Bałtyku. Nie udało się odnaleźć całej załogi

90

U wybrzeży Szwecji doszło do zderzenia dwóch statków towarowych. Jeden z nich wywrócił się. Nie udało się odnaleźć wszystkich osób.

Dramat na Bałtyku. Nie udało się odnaleźć całej załogi
Zderzenie dwóch statków na Bałtyku u wybrzeży Szwecji (PAP/EPA, Johann Nilsson)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek między południowym szwedzkim nadmorskim miastem Ystad a duńską wyspą Bornholm. Jak donosi BBC, ok. 2.30 w nocy wezwano pomoc z powodu zderzenia się dwóch łodzi.

Jedna z nich, Karin Hoej, zarejestrowana jest w Danii. Drugi statek to Scot Carrier pływający pod banderą Wielkiej Brytanii. Rzecznik Szwedzkiej Administracji Morskiej (SMA) powiedział, że z wody było słychać krzyki. Podejrzewa się, że to para znajdująca się na duńskiej łodzi, ponieważ dalej nie odnaleziono tych osób. W poszukiwaniach pomogły dwa helikoptery i kilka łodzi ze Szwecji i Danii, ale akcja ratunkowa na morzu została wstrzymana kilka godzin później.

Przyczyna kolizji nie jest jeszcze jasna. Według doniesień mediów łodzie pływały w mglistych warunkach przy słabej widoczności. Karin Hoej nie miał na sobie ładunku. Nie wiadomo, co przewoził Scot Carrier, ani ile osób było na pokładzie. Zakłada się jednak, że wszyscy z tej załogi zostali uratowani.

Zobacz także: Mocne słowa o Lechu Wałęsie w rocznicę wybuchu stanu wojennego
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić