Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
NB
|

Unijny komisarz "zszokowany". "Polska przekreśliła szanse na miliardy euro"

1003
Podziel się:

W niedzielę Reuters opublikował artykuł zatytułowany "Jak Polska przekreśla swoje szanse na miliardy z UE". Agencja opisała wizytę komisarza UE ds. sprawiedliwości Didiera Reyndersa w Warszawie. Przekazała, że został on "brutalnie potraktowany".

Unijny komisarz "zszokowany". "Polska przekreśliła szanse na miliardy euro"
Spotkanie Zbigniewa Ziobry z Komisarzem UE ds. sprawiedliwości Didierem Reyndersem (Twitter.com, @ZiobroPL)

W niedzielę Reuters opublikował artykuł o tym, "jak Polska przekreśla swoje szanse na miliardy z UE". Agencja skomentowała listopadową wizytę komisarza UE ds. sprawiedliwości Didiera Reyndersa w Warszawie. Miała ona na celu rozładowanie sporu o niezależność polskiego sądownictwa.

Reuters przypomniał, że w trakcie spotkania minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaprezentował Reyndersowi zdjęcia Warszawy zrujnowanej podczas II wojny światowej. Sugerował, że Europa ma długą historię niesprawiedliwego traktowania Polski.

Te zdjęcia mają wymiar symboliczny. Pokazują, dlaczego Polacy zawsze będą szczególnie wrażliwi na nierówne traktowanie państw. Wstępowaliśmy do Unii, która miała tę równość szanować – powiedział Zbigniew Ziobro.

Unijny komisarz "zszokowany" po wizycie w Polsce

Członek delegacji, która towarzyszyła Reyndersowi w Polsce stwierdził, że komisarz został "brutalnie" potraktowany w Warszawie. Podkreślił, że belgijski polityk był "ewidentnie zszokowany" postawą polskiego rządu.

Postawa bojowa Polski na spotkaniu przekreśliła nadzieje na porozumienie, które mogło pomóc w odblokowaniu 36 miliardów euro w ramach ożywienia gospodarki po pandemii - przekazały źródła agencji Reutera.
Po wizycie zespół był nieco przygnębiony. To trudna sytuacja – powiedział członek delegacji.

Unia Europejska zarzuca rządzącej partii PiS polityczną ingerencję w wymiar sprawiedliwości i naruszenie prawa UE. Zgodnie z wyrokiem TSUE Polska powinna zlikwidować Izbę Dyscyplinarną.

Ten spór jest częścią znacznie szerszego starcia o standardy demokratyczne, które obejmują również prawa kobiet i wolność mediów - pisze Reuters.
Poza pieniędzmi z Funduszu Odbudowy Polska ryzykuje również utratę środków przeznaczonych na nią w ramach wspólnego budżetu UE na lata 2021-27 w wysokości 1,1 biliona euro - podkreśla agencja.

Zobacz także: Zgrzyt w rządzie. Polityk od Ziobry atakuje ministra

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1003)
Mitch
2 miesiące temu
A podzielić ten piękny kraj, skoro już naród podzielili. Zrobić Polskę wschodnią i zachodnią. Kto chce ba wschod- droga wolna. Reszta, ten tzw gorszy sort będzie zamieszkiwać West Poland. Żelazna granica. Święty spokój. Po 100 latach wschód będzie mówił po rosyjsku, zachód po polsku. Każdy będzie miał to o czym marzy.
Lucyna
2 miesiące temu
Godność??? Pod rozkazami PUTINA? Jak nie USA, UE, i inne kraje europejskie to tylko PUTIN!!!! Nie ma kraju na świecie NIEZALEŻNEGO!!! KAPUJESZ
Łódź
2 miesiące temu
MORAWIECKI CYTAT TRZEBA SŁUCHAĆ LUDU, OBIECAĆ IM CZEGO OCZEKUJĄ A POTEM WYGASZAĆ ICH OCZEKIWANIA, MAJA ZAPIERDALAĆ ZA MISKĘ RYŻU!! I to nas spotka jak Polska wyjdzie z Unii Europejskiej lub nas z niej wywalą! Co spotkało by Polskę gdyby ta nie przyjęła Chrztu i nie zrzekła się swojej pogańskiej kultury na rzecz chrześcijaństwa narzuconego nam przez inne państwa? Odpowiedź na to pytanie jest taka sama jak na pytanie : co się stanie z Polską jak nie przyjmie europejskich wartości? Polsja jest skłócona ze Stanami Zjednoczonymi oraz unią europejską jedyny kraj, z którym Polska nie jest skłócona to Rosja, bo Kaczyński wdzięczy się do Putina, kreml opłaca ordo luris a ordo luris jest opłacane przez Kreml czyli Putina. Ordo luris opłaca Kaję Godek! Putin na nas łapy położy i nikt nas przed Putinem nie ochroni bo ze wszystkimi Polska jest skłócona prses wybryki pis! Polski może nie być na mapie a Rosja się powiększy o powierzchnię Polski! Lepsza unia Europejska od Putina. Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie daje nam kasę itd! Polsce kościół miesza się w politykę, edukację, medycynę i gdzie popadnie i tylko skubie Polskę z kasy jak drób! Unua wbrew pozorom dba o dziedzictwo narodowe Polski i tożsamość naszego narodu, bo wiele zabytków zostało poddane renowacji dzięki unijnym dotacjom! Wiem co mówię. Mueszkam w Łodzi, osiedle z czasów gdy Łódź była miastem tekstylnym które nazywa się księży młyn zostało poddane renowacji dzięki unijnym dotacjom i unua europejska pokryła 100% kosztów renowacji tego zabytku, Polski z czasów fabrykanckich! Dzięki unijnym dotacjom powstało wueke furm i przedsiębiorstw, wielu rolników dzięki dotacjom rozwinęło swoje gospodarstwa, szkoły zostały wyremontowane, orliki wybudowano itd! Lewica jest najbardziej proeuropejską partią a od unijnych wartości uzależnione są dotacje unijne! Bądźcie rozsądni! Czasami dumę trzeba sobie w kieszeń wsadzić. Jak będziemy w Unii Europejskiej to unua nie zabroni nam mówić po polsku i wieszać flag itd, jak putin na nas łapy położy, to zamiast biało czerwonej flagi i orła białego będzie flaga Rosji i portrety Putina!!! Egipcjanie przeszli na islam żeby nie płacić większych podatków! Unia Europejska to mniejsze zło niż Rosja. Łukaszenka, kukła Putina wysyła nam na granicę Muzułmanów, których wyszkolił do prowokowania naszuch żołnierzy żeby ci strzelali. Bo wiedzą, że jak padnie chociaż jeden strzał, to będzie powód do wojny oraz będzie,, Polska zaczęła, bo oddała strzał " Morawiecki powiedział ,, TRZEBA SŁUCHAĆ LUDU, OBIECAĆ IM CZEGO OCZEKUJĄ A POTEM WYGASZAĆ ICH OCZEKIWANIA, MAJA ZAPIERDALAĆ ZA MISKĘ RYŻU" już Biedroń ma więcej szacunku do Polski i Polaków niż pis i Morawiecki . Jakaś babka z pis powiedziała, że to absurd żeby Polacy decydowali na co wydadzą swoje pieniądze!
Karpacz
2 miesiące temu
Leje nastojąco na tych komisarzy
Lola
2 miesiące temu
Polska zrzekła się swojej wiary, kultury, tradycycji i tożsamości narodowej ponieważ inne państwa, które teraz nazywają się Unią Europejską zagriziły Polsce, że albo zrzeknie się swojej pogańskiej kultury na rzecz chrześcijaństwa i feudalizmu oraz kultury łacińskiej, albo kulturę łacińską i chrześcijaństwo narzucą jej siłą. Najlepsze jest to, że prawica się czepia, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię narzuconą nam przez inne państwa które teraz nazywają się Unią Europejską i pozbywają się wiary, którą sobie i Polsce narzuciły.
Wallany
2 miesiące temu
Zszokowny to on by był, gdybym ja go spotkał... prędko by się nie pozbierał
Gfdfh
2 miesiące temu
Ten to nam wstydu narobi zachowuje się jak Jędrek szkoda że się niedouczył
Bez nicku
2 miesiące temu
Ten komisarz łunii patrzy na zdjęcia zrujnowanej Warszawy jak cięlę na malowane wrota.
Dr.Paul
2 miesiące temu
Ten komisarz nie został wybrany demokratycznie w komunistycznej unii.Sama unia nie jest demokratyczna i jest skorumpowana a innych chce prostować.
gosc
2 miesiące temu
brawo pis!!!!!!!!!!trzymac tak dalej
Qpa
2 miesiące temu
Dobrze że wiedział gdzie Warszawa leży....
Tomasz1111
2 miesiące temu
oni chcą w strukturach tylko Polskę ULEGLĄ po co mi ta unia na dobrą sprawę mamy się wyrzec wszystkiego co decyduje o polskości i suwerenności by ktoś decydował o naszym losie gdzieś w brukseli ?? za te parę euro? jeżeli tak to ma wyglądać to tylko Polexit pozostaje
wolność
2 miesiące temu
Ziobro został uznany przez Polaków za wroga Polski. Chce być królem i czerpać zyski z naszej ciężkiej pracy. A przy tym sprzyja naszym śmiertelnym wrogom.
Doktor
2 miesiące temu
Dobrze że Zbynio nie dostał trzęsiawki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić