Dramat na plaży w Świnoujściu. Nie żyje turystka z Niemiec

25

Mimo braku sezonu, nadmorskie kurorty w Polsce, dzięki pięknej pogodzie, cieszą się nadal sporym zainteresowaniem turystów. Niestety w Świnoujściu doszło do tragedii. 83-letnia obywatelka Niemiec kąpała się w morzu, gdy nagle zaczęła się topić. Natychmiast wezwano służby ratownicze, jednak niestety okazało się za późno na pomoc.

Dramat na plaży w Świnoujściu. Nie żyje turystka z Niemiec
Dramat na plaży w Świnoujściu. Nie żyje turystka z Niemiec (Facebook)

Szczegóły dotyczące dramatu przekazał portal iswinoujscie.pl. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (18 września) na Pomorzu Zachodnim. 83-letnia kobieta z Niemiec w pewnym momencie postanowiła schłodzić się w morzu.

Kilka chwil później rozpoczął się horror. Kobieta nagle zaczęła się topić. Na miejsce niezwłocznie przyjechało pogotowie, strażacy i policjanci. Dodatkowo, w celu udzielenia pomocy, wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Mimo intensywnych prób reanimacji, nie udało się uratować kobiety. Niestety, zmarła ona na miejscu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Błaszczak ujawnił dawne plany. Generał wskazuje zagrożenie

Jak podkreślają miejscowi dziennikarze, to już trzeci przypadek utonięcia w Świnoujściu w tym roku. Co więcej, od 1 września na plaży w Świnoujściu nie ma już ratowników zatrudnionych przez OSIR, co sprawia, że teren ten jest nie strzeżony.

Pomimo końca sezonu letniego, ciepła i słoneczna pogoda przyciąga nadal liczne osoby chętne do kąpieli, co niesie za sobą dodatkowe ryzyko.

Policja apeluje o rozsądek na plaży

Od wielu lat najczęstszymi przyczynami utonięć są: brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich, pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie, pływanie w miejscach zabronionych, skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu.

Aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w tych miejscach zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą - podkreślają mundurowi.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić