Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Dramat na Podkarpaciu. "Powódź błyskawiczna". Woda porywała auta, zerwała most

117

W piątek na terenie powiatu przeworskiego w woj. podkarpackim doszło do ogromnych ulew, które w ciągu kilku minut przemieniły jezdnie w rwące strumienie, porywając samochody i zalewając budynki. Doszło również do zarwania mostu.

Dramat na Podkarpaciu. "Powódź błyskawiczna". Woda porywała auta, zerwała most

W piątek po południu w okolicach Przeworska na Podkarpaciu miało miejsce ogromne oberwanie chmury. Wody było tak wiele, że w ciągu kilku minut zalała całe połacie terenu, przemieniając ulice w brudne rzeki.

Woda miała zalewać domy i porywać wszystko, nawet samochody dostawcze. Leżący na terenie powiatu odcinek drogi wojewódzkiej nr 835 został całkowicie zniszczony, a na wysokości miejscowości Manasterz doszło do zerwania mostu. Z szacowaniem strat należy zaczekać do momentu opadnięcia wody.

Sytuacja jest dramatyczna. Nie przypominam sobie takiej powodzi w mojej, ponad dwudziestoletniej, pracy. Czekamy aż zejdzie woda. Wtedy będzie można udzielić realnej pomocy i oszacować straty - opowiadał stacji Polsat News bryg. Tomasz Dzień z PSP w Przeworsku.

Czytaj także:

Powódź na Podkarpaciu. Zdjęcia i filmy

Potęgę żywiołu pokazują również filmy i zdjęcia publikowane przez okolicznych mieszkańców w internecie. W miejscu ulicy widać wzburzony potok. Niektóre budynki są niemal całkowicie zalane. Na jednym z filmów widzimy wywrócony przez wodę wóz strażacki należący do OSP w Jaworniku Polskim.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ulewy pojawiły się w piątek niemal w całej południowej Polsce, jednak na Podkarpaciu były one najbardziej dotkliwe. Sześć powiatów w północnej części województwa zostało objętych przez IMGW najwyższym stopniem ostrzeżenia, a strażacy interweniowali ponad 200 razy - najczęściej na obszarach powiatu przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego i łańcuckiego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zobacz także: Ulewy w Bieszczadach. Nagranie z Nadleśnictwa Baligród

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić