Dramat na Pomorzu. Nie żyje dorodny basior

629

Stowarzyszenie "Nasza Ziemia" poinformowało o przykrej sytuacji w gminie Puck (woj. pomorskie). Przy jednej z dróg leżał potrącony przez samochód wilk. Sprawa została zgłoszona na policję.

Dramat na Pomorzu. Nie żyje dorodny basior
W gminie Puck znaleziono potrąconego wilka (Facebook, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturowe "Nasza Ziemia")

W środę na trasie z Kosakowa do Mrzezina doszło do wypadku drogowego. Życie stracił w nim sporych rozmiarów wilk. Nie wiadomo, kto potrącił zwierzę. Na leżące na poboczu ciało natknął się przypadkiem Marcin Buchna, kosakowski radny i prezes Stowarzyszenia "Nasza Ziemia".

Potrącił wilka i uciekł

Leżał po prawej stronie drogi. To dorodny, sporych rozmiarów basior, czyli samiec wilka. Nieczęsto z tak bliska da się oglądać takie sztuki - powiedział Marcin Buchna, cytowany przez "Dziennik Bałtycki".

Prezes "Naszej Ziemi" poinformował, że o sytuacji powiadomił policję, by ustaliła okoliczności wypadku. Według niego wilk przed śmiercią był dobrej kondycji i najpewniej przechodził przez jezdnię, gdy został potrącony.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Okazuje się, że to nie jedyny wilk w tych okolicach. Według prezesa koła łowieckiego Jaźwiec, z którym rozmawiał Buchna, zwierzęta coraz częściej są widywane w tym rejonie, pojawiają się głównie w parach.

Zobacz także: Zwierzęta przypominają o sprzątaniu lasu. Nagranie z Wigierskiego Parku Narodowego
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić