Jan Manicki
Jan Manicki| 

Dramat na Śląsku. Potrącił 15-latkę na chodniku i uciekł

107

W ubiegłą sobotę na Śląsku mężczyzna potrącił samochodem nastolatkę. Nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz jest już za kratkami.

Dramat na Śląsku. Potrącił 15-latkę na chodniku i uciekł
(Policja)

19 września na ulicy Powstańców Śląskich w Godowie na Śląsku kierowca skody potrącił 15-latkę. Oddalił się z miejsca wypadku, nie udzielając jej pomocy. Teraz trafi na trzy miesiące do aresztu.

Funkcjonariusze z Gołkowic szybko ustalili miejsce, w którym zaszył się sprawca wypadku. Do kryjówki podejrzanego doprowadził policjantów pies tropiący. Okazuje się, że kierowca miał we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Potrącił dziewczynę i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę

Sprawcą zdarzenia okazał się 19-latek. Do wypadku doszło około godz. 22. Jadąc od Łazisk w kierunku Gołkowic, kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków jazdy i stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem.

Mężczyzna zjechał na chodnik i potrącił 15-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego. Nastolatka wsiadała akurat do zaparkowanego na poboczu samochodu. Sprawca wypadku porzucił swój pojazd kilka przecznic dalej i oddalił się pieszo, chcąc się ukryć.

Na miejsce wypadku wezwani zostali policjanci, którzy udzielili pierwszej pomocy potrąconej dziewczynie. Nastolatka została zabrana z miejsca zdarzenia przez Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarze określili jej stan jako bardzo ciężki.

Mężczyzna odpowie przed sądem. Trafił do aresztu

19-latek usłyszał wczoraj prokuratorskie zarzuty. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, by mężczyzna spędził najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Sprawca wypadku odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Będzie musiał ponieść konsekwencje spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości, nieudzielenia pomocy oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to nawet 12 lat więzienia.

Obejrzyj także: Potrąciła 7-latka. Chłopca odrzuciło na kilka metrów

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić