Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Środa Wielkopolska. Spowodował wypadek. Chciał zrzucić winę na kolegę

12

Do zdarzenia doszło w województwie wielkopolskim na ulicy Brodowskiej w Środzie Wielkopolskiej. Na początku funkcjonariusze przypuszczali, że sprawa skończy się na wręczeniu kierowcy mandatu. Pojawiły się jednak wątpliwości odnośnie jego tożsamości.

Środa Wielkopolska. Spowodował wypadek. Chciał zrzucić winę na kolegę
Kolizja miała miejsce na ulicy Brodowskiej w Środzie Wielkopolskiej (Policja Wielkopolska)

Jak podaje asp. Edyta Kwietniewska, rzeczniczka Policji Wielkopolskiej, do wypadku doszło z powodu nadmiernej prędkości. Kierowca BMW stracił panowanie nad autem, a następnie uderzył w tablice reklamowe.

Spowodował kolizję. Próbował obarczyć winą kolegę

Żadna z osób, która jechała BMW nie ucierpiała. W środku znajdował się kierowca, a także dwaj pasażerowie. Zgodnie z wersją, jaką usłyszeli funkcjonariusze policji, w chwili wypadku auto prowadził 24-latek pochodzący z jednej z miejscowości pod Środą Wielkopolską.

Do wyjaśnienia sprawy zaangażowano średzkich funkcjonariuszy z Zespołu do Spraw Wykroczeń. Zebrane przez nich dowody – w tym nagrania z monitoringu – pomogły w ustaleniu, że prawdziwym winowajcą był 21-latek z Środy Wielkopolskiej. Młody mężczyzna skłamał, ponieważ chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Asp. Edyta Kwietniewska poinformowała, że sprawa kolizji zakończyłaby się zwykłym mandatem. Jednak ze względu na szczególne okoliczności zdarzenia funkcjonariusze zdecydowali się na skierowanie sprawy do sądu, który podejmie decyzję o wysokości kary. 21-latkowi zostały również przedstawione wszystkie zarzuty.

Zobacz także: Zobacz też: Pędził prawie 300 km/h. Dramatyczny wypadek motocyklisty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić