Dramat w Jeleniej Górze. Pod imprezowiczami zerwał się balkon

174

Podczas imprezy odbywającej się w jednym z mieszkań w Jeleniej Górze rozegrały się dramatyczne sceny. Na drugim piętrze kamienicy przy ul. Wolności zerwał się balkon. W chwili zdarzenia znajdowało się na nim kilka osób.

Dramat w Jeleniej Górze. Pod imprezowiczami zerwał się balkon
W kamienicy w Jeleniej Górzy zerwał się balkon (Facebook, Getty Images, Jaap Arriens)

Wypadek miał miejsce we wtorek 1 listopada. Około godziny 21:00 na numer alarmowy wpłynęła informacja o zdarzeniu, do jakiego doszło w jednej kamienic przy ul. Wolności. Przybyłe na miejsce służby zastały przerażający widok.

Jelenia Góra. Z kamienicy oderwał się balkon

Okazało się, że podłoga balkonu znajdującego się drugim piętrze budynku nagle się oderwała. Jak ustalili reporterzy RMF, na balkonie przebywały wówczas cztery osoby. Trzy z nich spadły piętro niżej, a jedna na parter. Na szczęście na poniższych balkonach nikt nie przebywał.

W wyniku upadku szczególnie ucierpiały dwie osoby. Najbardziej poszkodowana jest kobieta, która uderzyła o chodnik. Doznała ona złamania nogi, urazu barku oraz obrażeń twarzy. Mimo dramatycznych okoliczności mieszkanka Jeleniej Góry może mówić o szczęściu, gdyż upadek z takiej wysokości na betonowe podłoże mógł skończyć się tragicznie.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, policja oraz karetka pogotowia. Po udzieleniu pierwszej pomocy ratownicy przetransportowali rannych do szpitala. Czynności ratownicze zakończyły się około północy. Teraz policja będzie badać przyczyny wypadku. Świadek groźnego incydentu, do którego dotarli dziennikarze TVN24, twierdzi, że feralnego wieczora w mieszkaniu trwała impreza.

Ze zdjęć wykonanych na miejscu zdarzenia można wywnioskować, że sytuacja wydarzyła się we względnie starej kamienicy. Elewacja budynku sprawia wrażenie przestarzałej i zniszczonej. Niewykluczone, że wypadku można było uniknąć, gdyby obiekt został odpowiednio zabezpieczony i odświeżony.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Poślizgnął się i wpadł pod koła. Dramatyczny wypadek rowerzysty w Zielonej Górze
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić