Wróć na
NM
|

Dramat w Korei Północnej. Smutek na twarzy Kim Dzong Una

146
Podziel się

Przez Północną Koreę przeszedł tajfun, który w ruinę obrócił niemal 1 tys. domostw. "Najwyższy Przywódca" osobiście udał się na miejsce katastrofy, aby przyjrzeć się potwornym zniszczeniom.

Dramat w Korei Północnej. Smutek na twarzy Kim Dzong Una
bCZIVTFN

Spora część domostw, które znajdują się na terenie dwóch prowincji - Hamgyong Północny i Hamgyong Południowy, została zniszczona. To około 1000 budynków - podała Koreańska Centralna Agencja Prasowa.

Tajfun w ruinę obrócił także kilka placówek należących do publicznych instytucji, a także pola uprawne, gdzie rósł m.in. ryż. Zniszczenia miały miejsce także w prowincji Kangwon - informuje gazeta północnokoreańska "Rodong Sinmun". Według źródła urzędnicy mają zostać przez Kima ukarani za niedopełnienie obowiązków.

bCZIVTFP

Do sieci trafił film, na którym widać, jak wyraźnie poruszony Kim Dzong Un przemierza piechotą zniszczone wybrzeże. Spaceruje, badając jednocześnie straty materialne powstałe po tajfunie.

bCZIVTFV

Kim Dzong Un obiecał wysłać na tereny, które dotknięte zostały katastrofą, robotników, a także niezbędne materiały i maszyny. Oddelegował już 12 tys. członków swojej partii do tego zadania.

Podczas wizyty Kima w prowincjach Hamgyong towarzyszyli mu urzędnicy, którzy opiekują się tymi terenami. W sobotę Kim, tuż po oszacowaniu strat po katastrofie, zdecydował się odwołać szefa partii prowincjonalnej, na którego miejsce powołał od razu kolejnego kandydata.

Siostra Kim Dzong Una to druga, najważniejsza osoba w Korei. Eksperci uważają, że stanie na czele kraju

bCZIVTGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(146)
Jik
3 tyg. temu
Mnie on naprawdę wygląda na sobowtóra...
Stereo
3 tyg. temu
To nie jest Kim dobrze się przyjrzeć Prosze
puda
3 tyg. temu
widzicie jaki zatroskany przywódca,a tak serio to kogos mi przypomina
bCZIVTGr
spiro
3 tyg. temu
Wypadało by wspomóc Koreańczyków w obliczu klęski żywiołowej zamiast wyrzucać kasę na wtrącanie się w sprawy sąsiadów/ Białoruś , Ukraina / oraz skupowania złomu wojskowego i finansowania cudzych wojsk
Don
3 tyg. temu
Ja tak po ludzku.... wyrazy współczucia ! Mam nadzieję że WHO im pomoże
Najnowsze komentarze (146)
Andrzej
3 tyg. temu
Nie będę owijał w bawełnę - przypomina mi naszą Budkę.
Michał
3 tyg. temu
Czy może ktoś łaskawie napisać/napisać do Korei Północnej czy mają co jeść ? Kim jaki jest szalony i ciekawski taki jest ale to żaden powód żeby cały lud naciskać
Kop
3 tyg. temu
Palcem w powietrzu narysował wytyczne,elita spisała w kajet,a biedny lud w podzięce zaśpiewał słońcu narodu hymn pochwalny
Abc
3 tyg. temu
Zdrowia Kim
to tyle
3 tyg. temu
Dlaczego tak jest? Bo światu nie zależy na tym kraju. Każda interwencja w tym kraju to kłopot, a nikt nie chce się w tym babrać.
kibic
3 tyg. temu
To nie jest Kim.
treye
3 tyg. temu
winni tajfunu zostaną srogo ukarani
Ziibro
3 tyg. temu
Tajfun powinien zmieść z powierzchni ziemi taką jedną wille w Warszawie razem z jej mieszkańcem.
bCZIVTGj
Bareja
3 tyg. temu
Z Twarzy podobny zupełnie do nikogo.
Aleks
3 tyg. temu
Naród polski ( nie mylić z rządem) jest bardzo życzliwy Korei Północnej i chętnie pomoże w biedzie. Może ambasada Korei ogłosi zbiórkę . Polacy sami nieraz doświadczali klęsk żywiołowych i wiedzą jak potrzebna jest pomoc.
Vlady
3 tyg. temu
Ale utuczony, ledwie chodzi, i ledwie mówi.
kolumb
3 tyg. temu
cały Kim. Ukarał urzędników, bo tajfun zniszczył plony. Tajfunowi winny był urzędnik! Skąd my to znamy? Awarii kanalizacji winny jest Trzaskowski, a wszystkiemu co złe w Polsce - Tusk
Kama
3 tyg. temu
Karze ludzi za atak natury? No wow, może sam powinien powstrzymać tajfun, żeby nie uderzył w prowincje i pokazać swoim poddanym, jaki jest mocny?
RADOCHA
3 tyg. temu
NO MYSLE ZE KATOLICKI KRAJ JAK POLSKA WYSLE POMOC SATRAZAKOW PSY POSZUKUJACE JESZCZE ZYWYCH LUDZI TO SA LUDZIE NIE ZWIERZETA KIEDY WYJEZDZAJA NASI RATOWNICY MYSLE ZE NAPISZECIE CZY MACIE NARESZCIE RADOCHE ZE COS ZLEGO SIE STALO W KOREI PULN MYSLE ZE ORGANIZACJE BEDA ZBIERAC PIENIAZKI NA POMOC POSZKODOWANYM KOSCIUL SZCZEGOLNIE EMERYCI RENCISCI TO CO EMERYTURY POJADA NA KONTA KORENCZYKOW TE MODLACE MYSLE ZE Z RADIA MAMRYJA ODDADZA PIERWSZE POKARZA DOBRE SERCE W IMIE BOGA DOBRE UCZYNKI NIEJ W PIEKLE BEDA SIE SMARZYC TO TRZSKOWKI WINIEN ON TO POTRAFI JUZ NA AJCE WYPRAKTYKOWAL I TUSKA WINA
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić