o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Dramat w Korei Północnej. Smutek na twarzy Kim Dzong Una

145
Podziel się

Przez Północną Koreę przeszedł tajfun, który w ruinę obrócił niemal 1 tys. domostw. "Najwyższy Przywódca" osobiście udał się na miejsce katastrofy, aby przyjrzeć się potwornym zniszczeniom.

Dramat w Korei Północnej. Smutek na twarzy Kim Dzong Una
bDXWARMB

Spora część domostw, które znajdują się na terenie dwóch prowincji - Hamgyong Północny i Hamgyong Południowy, została zniszczona. To około 1000 budynków - podała Koreańska Centralna Agencja Prasowa.

Tajfun w ruinę obrócił także kilka placówek należących do publicznych instytucji, a także pola uprawne, gdzie rósł m.in. ryż. Zniszczenia miały miejsce także w prowincji Kangwon - informuje gazeta północnokoreańska "Rodong Sinmun". Według źródła urzędnicy mają zostać przez Kima ukarani za niedopełnienie obowiązków.

bDXWARMD

Do sieci trafił film, na którym widać, jak wyraźnie poruszony Kim Dzong Un przemierza piechotą zniszczone wybrzeże. Spaceruje, badając jednocześnie straty materialne powstałe po tajfunie.

bDXWARMJ

Kim Dzong Un obiecał wysłać na tereny, które dotknięte zostały katastrofą, robotników, a także niezbędne materiały i maszyny. Oddelegował już 12 tys. członków swojej partii do tego zadania.

Podczas wizyty Kima w prowincjach Hamgyong towarzyszyli mu urzędnicy, którzy opiekują się tymi terenami. W sobotę Kim, tuż po oszacowaniu strat po katastrofie, zdecydował się odwołać szefa partii prowincjonalnej, na którego miejsce powołał od razu kolejnego kandydata.

Zobacz także: Siostra Kim Dzong Una to druga, najważniejsza osoba w Korei. Eksperci uważają, że stanie na czele kraju
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXWARNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(145)
Andrzej
8 miesięcy temu
Nie będę owijał w bawełnę - przypomina mi naszą Budkę.
Michał
8 miesięcy temu
Czy może ktoś łaskawie napisać/napisać do Korei Północnej czy mają co jeść ? Kim jaki jest szalony i ciekawski taki jest ale to żaden powód żeby cały lud naciskać
Kop
8 miesięcy temu
Palcem w powietrzu narysował wytyczne,elita spisała w kajet,a biedny lud w podzięce zaśpiewał słońcu narodu hymn pochwalny
bDXWARNf
Abc
8 miesięcy temu
Zdrowia Kim
to tyle
8 miesięcy temu
Dlaczego tak jest? Bo światu nie zależy na tym kraju. Każda interwencja w tym kraju to kłopot, a nikt nie chce się w tym babrać.
kibic
8 miesięcy temu
To nie jest Kim.
treye
8 miesięcy temu
winni tajfunu zostaną srogo ukarani
Ziibro
8 miesięcy temu
Tajfun powinien zmieść z powierzchni ziemi taką jedną wille w Warszawie razem z jej mieszkańcem.
Bareja
8 miesięcy temu
Z Twarzy podobny zupełnie do nikogo.
Aleks
8 miesięcy temu
Naród polski ( nie mylić z rządem) jest bardzo życzliwy Korei Północnej i chętnie pomoże w biedzie. Może ambasada Korei ogłosi zbiórkę . Polacy sami nieraz doświadczali klęsk żywiołowych i wiedzą jak potrzebna jest pomoc.
Vlady
8 miesięcy temu
Ale utuczony, ledwie chodzi, i ledwie mówi.
kolumb
8 miesięcy temu
cały Kim. Ukarał urzędników, bo tajfun zniszczył plony. Tajfunowi winny był urzędnik! Skąd my to znamy? Awarii kanalizacji winny jest Trzaskowski, a wszystkiemu co złe w Polsce - Tusk
Kama
8 miesięcy temu
Karze ludzi za atak natury? No wow, może sam powinien powstrzymać tajfun, żeby nie uderzył w prowincje i pokazać swoim poddanym, jaki jest mocny?
bDXWARMX
RADOCHA
8 miesięcy temu
NO MYSLE ZE KATOLICKI KRAJ JAK POLSKA WYSLE POMOC SATRAZAKOW PSY POSZUKUJACE JESZCZE ZYWYCH LUDZI TO SA LUDZIE NIE ZWIERZETA KIEDY WYJEZDZAJA NASI RATOWNICY MYSLE ZE NAPISZECIE CZY MACIE NARESZCIE RADOCHE ZE COS ZLEGO SIE STALO W KOREI PULN MYSLE ZE ORGANIZACJE BEDA ZBIERAC PIENIAZKI NA POMOC POSZKODOWANYM KOSCIUL SZCZEGOLNIE EMERYCI RENCISCI TO CO EMERYTURY POJADA NA KONTA KORENCZYKOW TE MODLACE MYSLE ZE Z RADIA MAMRYJA ODDADZA PIERWSZE POKARZA DOBRE SERCE W IMIE BOGA DOBRE UCZYNKI NIEJ W PIEKLE BEDA SIE SMARZYC TO TRZSKOWKI WINIEN ON TO POTRAFI JUZ NA AJCE WYPRAKTYKOWAL I TUSKA WINA
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić