aktualizacja 

Dramat w pociągu. Upatrzył sobie kobietę, ona zadzwoniła po chłopaka

303

Dwa lata pozbawienia wolności może grozić 48-letniemu mieszkańcowi Legnicy, który zaatakował nożem dwóch mężczyzn. Najpierw przysiadł się do kobiety podróżującej pociągiem i próbował z nią flirtować. W Legnicy na dworzec przyszedł po nią jej partner ze swoim ojcem. Uparty amant nie dawał za wygraną i szedł za nimi, w wyniku czego wywiązała się sprzeczka między mężczyznami. Wtedy też sprawca wyciągnął nóż i ranił nim chłopaka oraz jego ojca, po czym uciekł.

Dramat w pociągu. Upatrzył sobie kobietę, ona zadzwoniła po chłopaka
Podryw w polskim pociągu. Potem wyciągnął nóż (Policja)

Takie historie nie zdarzają się często. W jednym z pociągów do kobiety podróżującej z Chojnowa do Legnicy przysiadł się natarczywy mężczyzna, który nieustannie adorował pasażerkę. Przestraszona dała znać swojemu chłopakowi o tym fakcie i poprosiła, aby przyszedł po nią na dworzec.

Gdy pociąg zatrzymał się w Legnicy kobieta wysiadła, a za nią jej adorator. Na dworzec po podróżującą przyszedł zgodnie z ustaleniami jej chłopak wraz ze swoim ojcem. Uparty adorator nie dawał jednak za wygraną i podążał za nimi - opisuje policja z Legnicy.

W międzyczasie pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której adorator wyciągnął nóż i ranił nim mężczyzn. Młodszy z poszkodowany doznał zranienia klatki piersiowej, natomiast jego ojciec ranę ciętą łokcia. Po tym zdarzeniu napastnik uciekł, a mężczyźni udali się do szpitala, by kilka godzin później zgłosić się na policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podeptano flagi UE i LGBT. "Po co przychodzą?"

Mundurowi zareagowali błyskawicznie. Szybko ustalono, że sprawcą tego zdarzenia może być 48-letni legniczanin. Mężczyzna został w piątek (10 listopada) zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ujawnili przy nim nóż, którym posłużył się do popełnienia przestępstwa. Narzędzie zostało zabezpieczone przez policjantów.

Co grozi amantowi z pociągu?

Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia ciała. 48-latek dopuścił się przestępstwa publicznie i z błahego powodu, co wyczerpuje znamiona występku o charakterze chuligańskim.

Ponadto prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz 48-latek za swoje czyny odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić