Dramat w samolocie. Na pokładzie wybuchł pożar

6

W samolocie, który przygotowywał się do startu z portu lotniczego Tajpej-Taiwan Taoyuan, wybuchł pożar. Według wstępnych doniesień zapaliła się przenośna ładowarka jednego z pasażerów. Dwie osoby zostały lekko ranne.

Dramat w samolocie. Na pokładzie wybuchł pożar
Na pokładzie samolotu wybuchł pożar. (Twitter)

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem na międzynarodowym lotnisku Tajpej-Taiwan Taoyuan. Samolot lecący do Singapuru przygotowywał się do startu, kiedy zapalił się powerbank jednego z pasażerów.

Ogień na pokładzie

Nagrania z pokładu trafiły do sieci. Widać na nich spanikowanych pasażerów i stewardessy, które próbują opanować płomienie i jednocześnie uspokajać przerażonych ludzi.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 189 pasażerów. Jak poinformowali przedstawiciele lotniska Taoyuan wszystkim udało się bezpiecznie opuścić samolot. Lot został odwołany. Dwie osoby zostały lekko ranne — właściciel ładowarki i jego towarzysz podróży. Mają tylko niewielkie obrażenia m.in. lekkie oparzenia dłoni i siniaki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koszmar na pasach w Płońsku. Kierowca forda wjechał w pieszych
Nagle pojawił się dym, a potem rzucił go [powerbank] na ziemię, a potem zapalił się i pojawiło się więcej dymu — powiedział jeden z pasażerów lokalnym mediom.

Inny świadek powiedział, że członkowie załogi "natychmiast chwycili za gaśnice i gasili pożar, ale było dużo dymu". Przedstawiciele lotniska przekazali, że przełożono loty pasażerów i zrekompensowano im wszystkie koszty podróży. Linie lotnicze Scoot, do których należał samolot, wydały również wydały w tej sprawie oświadczenie. Poinformowały w nim, że incydent jest badany. Pasażerów przeproszono za utrudnienia i stres.

Scoot szczerze przeprasza za incydent. Bezpieczeństwo naszych klientów i załogi jest naszym najwyższym priorytetem - przekazano w oświadczeniu.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić