o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Koronawirus. Dramatyczne dane z Włoch. To rekord

187
Podziel się

Włoski główny urząd statystyczny poinformował, że w 2020 r. we Włoszech zmarło tyle osób, ile umierało i ginęło w latach II wojny światowej. W czasie pandemii koronawirusa odnotowano także rekordowy wzrost ubóstwa.

Koronawirus. Dramatyczne dane z Włoch. To rekord
W 2020 r. we Włoszech doszło do gwałtownego wzrostu liczby zgonów (Getty Images)
bEaroVVN

Gian Carlo Blanciardo, prezes Istituto Nazionale di Statistica (ISTAT), poinformował, że w 2020 r. doszło do gwałtownego wzrostu liczby zgonów. Wszystko wskazuje na to, że znaczący wpływ miała na to pandemia koronawirusa.

Włochy. Tak wiele zgonów nie było od II wojny światowej

W ubiegłym roku zmarło 746 tysięcy osób, czyli o prawie 112 tysięcy więcej niż w 2019 r. Tak wiele zgonów nie było we Włoszech od czasów II wojny światowej.

bEaroVVP
Taką liczbę odnajdziemy w historii Włoch dopiero w latach 1942, 1943 i 1944 - zauważył Blanciardo.

Jednocześnie w czasie pandemii we Włoszech wzrosło ubóstwo. W 2020 r. osiągnęło najwyższy poziom od 2005 r., odkąd jest ono monitorowane.

bEaroVVV

Zobacz także: Krystyna Bieńkowska-Szewczyk o mutacjach koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaroVWq
Źródło:
KOMENTARZE
(187)
jary
4 tyg. temu
Moj wuja umar przez brak udzielenia pomocy spadl ze schodow i ponad godzine czekal na karetke , po godzine lekarze z wielka łaska zabrali wuja do szpitala ale wylew wewnetrzny byl juz za duzy i wuja nie dalo sie uratowac......
Pan buk
4 tyg. temu
Koronaświrus fałszywa plandemia.
Pracownik prz...
4 tyg. temu
Tak samo jak na poczatku tego zamieszania. Niby tyle osob zmarlo a po czasie okazalo sie ze to zdjecia z przed trzech lat. Kto wierzy w brednie pismakow?
bEaroVWr
Xyh
4 tyg. temu
Najstarsze społeczeństwo Europy. Byle epidemia grypy by ich położyła. Covid nie był leczony, bo ich system zdrowotny nie działa, jak i nasz. Tak samo, ludzie w fartuchach robią dla kasy, więc jak ostatni egoiści, do pacjenta nie, bo jeszcze by sami zachorowali.
Kasza
4 tyg. temu
Za to w polsce wszystko idzie zdodnie z planem. W ime zasady wszystkie rece na poklad i ratujemy zus i sluzbe zdrowia. Bonusy trwaja w najlepsze . Tylko salowe jak zwykle najmniej z tortu fostaja. No ale beda lehendarne piesni spiewac o wojownikach z pierwszej lini frontu. Nawet moze miudikal powstac . U uklady tanechne sa juz opracowywane na tej pierwszej lini frontu. Tylko dlaczego dalej ludzie umieraja? Odpowie ktos?
Ada
4 tyg. temu
Kolejna navona na plyn do depopulacji zwany dla zmylenia naiwnych szczepionka
TOMASZ
4 tyg. temu
W Polsce umarło już 1700 osób zaszczepionych w tym 994 osoby umarły do 14 dni po zaszczepieniu. Są to oficjalne dane uzyskane na wniosek do ministerstwa. Każdy może takie dane uzyskać na wniosek- polecam. Od początku pandemi umarło róqnież w Polsce 138 lekarzy na koronawirusa. Tyle że w całym 2020 roku umarło ich 66, a od początku 2021 do końca marca umarło już 72 lekarzy. Wzrost umieralności podskoczył wysoko do góry od początku szczepień lekarzy !!!!!!!!!! Ponadto w Izraelu zrobiono badania na podatność na nowy szczep koronawirusa - południowo afrykański. Do badania wzięto 400 osób zaszczepionych i 400 niezaszczepionych. Okazało się że osoby zaszczepione są 8 razy bardziej podatne na zakażenie południowoafrykańskim szczepem koronawirusa od osób niezaszczepionych!!!!! Do sprawdzenia - artykuł w onet.pl. Dokładnie to medonet polecam sprawdzić. Na zakończenie dodam że Pan Grzegorz Lato zachorował na covid-19 po zaszczepieniu, ale na szczęście nie skorzystał z normalnego szpitala tak jak Krzysztof Krawczyk tylko pojechał do Przemyśla do dr. Bodnara i ten wyleczył go Amandatyną. Jak chcecie to się szczepcie, ale ja nie będę ryzykował życia dla chwały big farmy. O Grzegorzu Lato znajdziecie na stronach przychodni z Przemyśla. Pan Grzegorz na filmie osobiście opowiada o swoim zakażeniu po szczepieniu u wyleczeniu amandatyną. :)
GrzesioPolakK...
4 tyg. temu
Populacja Włoch po II wojnie światowej wynosiła ok. 46 mln, dzisiaj ok. 60 mln. Procentowo w czasie II wojny ginęło więcej Włochów. Prawdą jest, że w roku 2021 umarło więcej Włochów niż w 2020, ale procentowo mniej niż podczas II wojny ich umierało.
Agata
4 tyg. temu
Nie pozwalają ludziom pracować A potem piszą o rekordowym ubóstwie. Istny cyrk.
8gwiazd
4 tyg. temu
W Polsce zmarło ponad 120 tys osób w okresie pandemii ponad średnio roczną, tzw excess mortality, to jest jeden z najwyższych wskażników w stosunku do populacji na świecie,a Pinokio i mlaskający socjopata z Żoli uważają że mamy sukces... Mordercy, będą rozliczeni. Codziennie tracimy 5 Tupolewów,czy rodziny tych obecnie zmarłych dostają milionowe odszkodowania? Czy co miesiąc wspominamy tych co Dojna Zmniana wykończyła ? Przekręty i Socjalizm.
Edtom
4 tyg. temu
Kłamstwa i propaganda. Te trumny to po zatonięciu statku z uchodźcami w 2009r
Jagoda
4 tyg. temu
Niech podziękują chinczykom. Mają dobre z nimi układy i udostępniają im porty do wyładunku szmelc plastiku.
Maciej
4 tyg. temu
Ubóstwo to dopiero będzie
bEaroVWj
Inya
4 tyg. temu
A wzrostu ubóstwa by nie było, gdyby nie restrykcje! Nie neguję istnienia wirusa, ale krytykowałam zawsze RESTRYKCJE! Gdyby nie one od roku, z małymi przerwami, to już dawno byłaby odporność stadna i koniec pandemii! Czy więcej osób zmarłoby na "koronę"? Być może. Ale niekoniecznie, bo wielu ze statystyk to bezobjawowi, którzy niepotrzebnie są izolowani. Czy by mniej zmarło na inne choroby (z powodu nie dostania się do lekarzy) albo popełniłoby samobójstwa z powodu braków środków do życia? NA PEWNO! Bo: "Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego.” B. Franklin
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić