Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Koronawirus. Nowe zalecania WHO od 13 kwietnia. Mają zapobiec kryzysowi

87
Podziel się:

Światowa Organizacja Zdrowia przedstawiła nowe zalecenia dla państw członkowskich. Tym razem domagają się wprowadzenia zakazu sprzedaży dzikich i żywych ssaków. Ekspertów WHO skłoniła do tego pandemia koronawirusa – chcą zapobiec kolejnemu kryzysowi.

Koronawirus. Nowe zalecania WHO od 13 kwietnia. Mają zapobiec kryzysowi
Rynek z owocami morza w Wuhan, gdzie oferowano również mięso dzikich zwierząt, był jednym z pierwszych źródeł koronawirusa (Getty Images)

Urzędnicy Światowej Organizacji Zdrowia przedstawili najnowsze zalecenia we wtorek 13 kwietnia. W oświadczeniu podkreślili, że takie działania miałyby na celu ochronę zarówno sprzedających, jak i kupujących.

WHO chce zakazu sprzedaży żywych i dzikich ssaków. Powodem pandemia COVID-19

Jak podaje Gulf Today, przedstawiciele WHO przyznali, że zdają sobie sprawy ze znaczenia rynku dzikich ssaków dla społeczności, w których można je spotkać. Zwierzęta stanowią nie tylko ważne źródło pożywienia, lecz także pieniędzy dla handlarzy.

Jedocześnie eksperci WHO podkreślili, że zakaz handlu jest kluczowy dla zapobieżenia wybuchom kolejnych pandemii. Jak wynika z zaleceń, opracowanych wspólnie z przedstawicielami Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP), to właśnie zwierzęta stanowią źródło ponad 70 proc. wszystkich chorób zakaźnych.

Jeśli handel dzikimi ssakami nie zostanie wstrzymany, klienci i sprzedawcy nadal będą narażeni na kontakt z wirusami. Każdy z nich może dać początek nowej pandemii. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że to właśnie na rynku z owocami morza i mięsem dzikich zwierząt w Wuhan odnotowano pierwsze przypadki koronawirusa.

Zwierzęta, zwłaszcza dzikie, stanowią źródło ponad 70 proc. wszystkich występujących u ludzi chorób zakaźnych, z których wiele jest wywoływanych przez nowe wirusy. Zagrożenie dla pojawiania się nowych chorób w szczególności stanowią dzikie ssaki – podkreślają eksperci WHO w zaleceniu (Gulf Today).
Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. WHO jednoznacznie o preparacie AstraZeneca
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
błagamopomoc
2 lata temu
.,,przepraszam, że tutaj piszę, wstyd mi.. ale nie wiem już co mam robić.. Samotnie wychowuje Dwójke Dzieci... Synek skończył właśnie 5 lat a moja Córeczka ma 3 latka... Nasza Sytuacja jest taka, że Brakuje Pieniędzy na Najpotrzebniejsze Rzeczy..Ponad dwa lata temu potrzebowaliśmy Kredytu... 5tyś na remont mieszkania...co Każdą Jesień, Co Roku, na Ścianach Pojawiała się Pleśń i Dzieci Chorowały, Remont Był Konieczny dla ich Zdrowia .. rata kredytu to aż 900zł .. a do tego dochodzą rachunki... Ja naprawdę Szukam Pracy.. Biorę Też Każdą Prace dorywczą... ale niestety... pandemia Wszytko Utrudnia..na płacz mi się zbiera jak o tym wszystkim myśle.. ja Robię Co Mogę... Ale czuję się coraz bardziej Bezsilna....jestem na granicy Rozpaczy., nie wiem jak przeżyjemy..to wszystko mnie Przytłacza...a muszę walczyć.. błagam..gdyby ktoś mógłby Choć Trochę Nam pomóc, ..proszę dla Dzieci,nie siebie.. jakkolwiek,. ... będę Wdzięczna z Całego Serca..Dziękuje..Życzę Dobrej i Spokojnej Czwartkowej Nocy ,. Agnieszka z Torunia. SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7
Goral
2 lata temu
Who jestescie zarazą dla całego świata nie wiem jak ktoś może takie bzdury słuchać i wierzyć to wy rozpetaliscie wojne korona 🤮🤮🤮🤮
Tylko Tak
2 lata temu
Ludzie muszą ich zabić jak najszybciej . Wszystkie te organizacje , korporacje farmaceutyczne i inne musza zostać zlikwidowane fizycznie.
pawel
2 lata temu
gdzie było who pod koniec 2019 roku ?
Zamknąć labor...
2 lata temu
Żeby zapobiec kolejnym infekcjom należy pozamykać laboratoria gdzie odbywają się eksperymenty.
Czytelniczka
2 lata temu
Chińczycy od zawsze jeśli surowe zwierzęta
gość
2 lata temu
Chcą wygasić produkcję żywności ,początek wielkiego głodu!
Fijolek
2 lata temu
A kiedy zakazane zostaną laboratoria z wirusami i coronawirusami służącymi za broń biologiczną
Aaa
2 lata temu
Temat zastępczy aby sugerować pochodzenie wirusa od zwierząt.
Aas
2 lata temu
Te WHO rozpoczęło III wojnę światową, poprzez testy które wykrywają najmniejszą infekcje i propagandę medialną wpłynęła na debilne rządy państw które wykonują rozkazy i zabijają swoich obywateli.
Polako
2 lata temu
Nie kompromitujcie się nie pokazujcie tego Gościa przeciąż to wstyd...
Okej
2 lata temu
Zjada sie zawsze zle mieso.zdrowe zwierzeta mozna sobie chodowac.to nie takie proste!...
Gość
2 lata temu
WHO i ONZ powinny być natychmiast zlikwidowane.
3 rodzaj praw...
2 lata temu
WHO jest nadzwyczaj wiarygodna i zawsze mówi prawdę , nawet jak się pomyli.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić