Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Dramatyczne nagranie policji z Podlasia. Mężczyzna miał atak

3

Policjanci bardzo często biorą udział w poszukiwaniach osób zaginionych. Wielu z poszukiwanych to seniorzy obciążeni problemami zdrowotnymi. Wystarczy, że choć na chwilę stracą orientację w przestrzeni i może dojść do nieszczęścia. Policjanci z Łomży prowadzili akcję poszukiwawczą za 68-letnim mieszkańcem Nowogrodu. Pomoc przyszła na czas.

Dramatyczne nagranie policji z Podlasia. Mężczyzna miał atak
Policjanci uratowali 68-latka, który miał atak hipoglikemii (Policja, Policja Podlaska)

Policjanci z Łomży prowadzili poszukiwania za 68-latkiem, który wyszedł z mieszkania i udał się w nieokreślonym kierunku. Około godz. 21.00 mundurowi otrzymali powiadomienie od zaniepokojonych bliskich.

Rodzina obawiała się o jego bezpieczeństwo, gdyż choruje on na cukrzycę. Skierowany na miejsce patrol policji od razu zaczął poszukiwania mężczyzny - informują podlascy policjanci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wbiegli na komendę z dwulatkiem. Pilnie potrzebowali pomocy

Mundurowi po pewnym czasie na jednej z nieoświetlonych ulic zauważyli ruch na poboczu. Okazało się, że był to poszukiwany senior. Jak podaje policja, mieszkaniec Nowogrodu powiedział mundurowym, że prawdopodobnie spadł mu cukier i nie jest w stanie się podnieść, ani poruszać o własnych siłach. Chciał wrócić do domu o własnych siłach, ale nie potrafił się pozbierać.

Nie miał na sobie butów, był wyczerpany i wyziębiony. Funkcjonariusze pomogli mu wstać i przetransportowali go do domu - informuje podlaska policja.

Jak zawsze w takich sytuacjach na miejscu pojawiła się karetka pogotowia. Senior otrzymał opiekę medyczną. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie. Mundurowi opublikowali w mediach społecznościowych nagranie z akcji poszukiwawczej. Można je zobaczyć poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policjanci z Łomży zawsze gotowi do pomocy

To nie jedyny w ostatnich dniach przypadek, kiedy patrząc na poczynania policjantów z Łomży ręce same składają się do oklasków. Zaledwie kilka dni temu jeden z mundurowych brał udział w innej akcji ratunkowej.

Mundurowi poszukiwali zaginionej 62-letniej kobiety. Policjanci dostrzegli ją, kiedy wpadła do rzeki. - Posterunkowy Jan Wiliński w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu wskoczył do wody. Udało mu się szybko dotrzeć do kobiety i przetransportować ją do brzegu, na którym był już drugi policjant - relacjonowała policja z Łomży.

Poszkodowana została wyciągnięta z wody i przekazana pod opiekę medykom. Kobietę przetransportowano do szpitala.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić