Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Dramatyczne sceny na plaży. Zatrzymali młodą kobietę

545

Na nagraniach, które trafiły do sieci, widać, jak policja zatrzymuje młodą kobietę, która kąpała się i surfowała w jednym z hiszpańskich kurortów. Okazało się, że miała koronawirusa i powinna była w tym czasie przebywać w kwarantannie.

Dramatyczne sceny na plaży. Zatrzymali młodą kobietę
(Twitter)

Do zdarzenia doszło na plaży La Zurriola w mieście San Sebastian w Hiszpanii. Na nagraniach widać, jak policja w specjalnych strojach ochronnych zatrzymuje młodą kobietę, która chwilę temu się kąpała i surfowała.

Wiedziała, że jest zakażona. I tak poszła na plażę

Kobieta, której danych nie ujawniono, chorowała w tym czasie na Covid-19. Pomimo wiedzy o zakażeniu i zaleceniu kwarantanny postanowiła wybrać się na plażę. Funkcjonariuszy powiadomili jej znajomi, którzy zauważyli, że jest na plaży.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policja zwróciła kobiecie uwagę, aby wyszła z wody i opuściła plażę, jednak ta nie posłuchała. Wtedy ją zatrzymano pod zarzutem złamania kwarantanny oraz narażenia innych na zakażenie.

Zobacz także: Przychodzą na zakupy bez maseczek. Branża apeluje o doprecyzowanie przepisów

Kobiecie grozi wysoka grzywna, która może sięgać nawet 6 tys. euro (ok. 27 tys. złotych). Jeśli jednak okaże się, że w wyniku swoich działań zakaziła koronawirusem inną osobę, grzywna wyniosłaby ponad 110 tys. euro (ok. 490 tys. złotych)

W Hiszpanii wzrasta liczba zakażonych osób. Łącznie jest ich już ponad 525 tys. Zmarło ponad 29 tys. osób. Ministerstwo zdrowia zaznacza jednak, że pomimo nagłego wzrostu zachrowań nie wzrosła liczba zgonów. Także coraz mniej osób trafia na oddział intensywnej terapii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić