Dramatyczne sceny w Wielkopolsce. 5-letni chłopiec wypadł z balkonu

1

Do groźnego wypadku doszło w czwartkowe popołudnie na terenie powiatu ostrowskiego (woj. wielkopolskie). 5-letni chłopiec wypadł z balkonu jednej z posesji i trafił do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego dramatycznego wypadku.

Dramatyczne sceny w Wielkopolsce. 5-letni chłopiec wypadł z balkonu
Dramatyczne sceny w Poznaniu. 5-letni chłopiec wypadł z balkonu (Pixabay)

Jako pierwszy o tym wypadku poinformował portal ostrow24.pl. Do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek (21 września) po godzinie 16 w miejscowości Trkusów (woj. wielkopolskie) Z balkonu mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze wypadł około 5-letni chłopiec.

Wszystko wskazuje na to, że 5-latek wychylał się za balustradę i wypadł z balkonu. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Na szczęście nic poważnego się nie stało, ale badamy okoliczności zdarzenia - powiedziała policjantka, cytowana przez PAP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebawem przełom w kampanii? "Coś się wydarzy"

Policja wyjaśnia okoliczności tego dramatycznego wypadku. Według pierwszych hipotez, zdarzenie będzie można uznać za nieszczęśliwy wypadek.

Tego samego dnia doszło do niefortunnego wypadku w szkole. Dziecko tak nieszczęśliwie zahaczyło o klamkę, że doznał urazu ręki. Chłopca do wrocławskiego szpitala przetransportował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego lądowanie zabezpieczali strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich.

Pomagają Polakom od dwóch dekad

Do zadań Lotniczego Pogotowia Ratunkowego należy wykonywanie przede wszystkim lotów do ciężkich wypadków i nagłych zachorowań. Oprócz tego LPR to lotniczy transport medyczny poza granice kraju oraz transport do Polski obywateli naszego kraju, którzy ucierpieli w innym państwie.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe powstał w 2000 roku. Od 2016 roku nosi nazwę Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Szacuje się, że do 2019 roku przetransportowano około 121 tysięcy osób do szpitali.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić