Dramatyczny finał pijaństwa. Mężczyzna zasnął na torach. Czasu na reakcję zabrakło

44

Do bardzo nietypowego wypadku doszło w Tarnowskich Górach. Pijany mężczyzna zasnął na torach kolejki wąskotorowej. Maszynista zbyt późno zauważył leżącego i go przejechał. 27-latek trafił do szpitala.

Dramatyczny finał pijaństwa. Mężczyzna zasnął na torach. Czasu na reakcję zabrakło
Kolejka wąskotorowa (Policja)

W Tarnowskich Górach doszło 13 września do nietypowego wypadku. Maszynista kolejki wąskotorowej otrzymał od członka składu informację o leżącej w okolicy torowiska osobie. Została podjęta próba hamowania, jednak mimo wszystko leżący został przejechany.

Przejechaną osobą okazał się 27-latek. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Okazało się, że mieszkaniec Rudy Śląskiej był pijany. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Poszkodowany najprawdopodobniej zasnął na torowisku, a jego stan nie pozwolił mu na usłyszenie nadjeżdżającej kolejki. Policjanci będą ustalać dokładny przebieg zdarzenia.

Policja ostrzega innych w wydanym komunikacie i przypomina. Nie należy poruszać się po torowisku. Założenie, że zawsze zdąży się z niego zejść przed pociągiem, jest błędne. Droga hamowania składu jest trzynastokrotnie dłuższa od drogi hamowania samochodu.

Zobacz także: Pędził prawie 300 km/h. Dramatyczny wypadek motocyklisty
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić