Dramatyczny incydent w zoo w Port Elizabeth. Tygrys zabił swojego opiekuna

35

Pracownik zoo w Port Elizabeth został zabity przez tygrysa syberyjskiego, którym opiekował się od małego. Zwierzę wydostało się z zagrody przez 12-metrowe ogrodzenie elektryczne będące akurat w naprawie.

Dramatyczny incydent w zoo w Port Elizabeth. Tygrys zabił swojego opiekuna
Opiekun w zoo został zabity przez tygrysa syberyjskiego (Getty Images, Twitter)

Jak donosi "The Times", pracownik parku z dzikimi zwierzętami w RPA został zabity przez tygrysa syberyjskiego. Zwierzę wspięło się na 12-metrowe ogrodzenie elektryczne wyłączone z powodu konserwacji.

Opiekun w zoo zabity przez tygrysa

David Solomon, opiekun w  Seaview Predator Park w Port Elizabeth, złamał sobie kark podczas próby ucieczki przed ważącym ponad 300 kg zwierzęciem. "David znajdował się niestety akurat w przejściu między dwoma wybiegami tygrysów, kiedy doszło do incydentu"– powiedziało zoo w oświadczeniu.

Elektryczne ogrodzenie w zagrodzie, w której mieszkają nasze tygrysy syberyjskie Jasper i Jade, było naprawiane, kiedy Jasper wskoczył na zewnętrzny płot i wydostał się – czytamy w oświadczeniu cytowanym przez "Daily Star".

Makabryczny incydent w ogrodzie zoologicznym

Pracownik próbował wspiąć się na ogrodzenie innej zagrody, aby dostać się w bezpieczne miejsce, ale został ściągnięty z płotu przez Jaspera. Tygrys pociągnął Solomona z taką siłą, że złamał mu kark. Następnie zwierzę wskoczyło do drugiej zagrody, gdzie zabiło innego tygrysa. Zarządzający placówką ogłosili stan wyjątkowy i natychmiast poprosili wszystkich obecnych o opuszczenie parku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Solomon pracował w Zoo 15 lat i wychowywał Jaspera od małego. Władze parku poinformowały, że nie mają w planach usypiania tygrysa, który podobno już się uspokoił.

Śmierć dozorcy zoo wywołała nową debatę na temat przemysłu dużych kotów w RPA. W sierpniu hodowca lwów zmarł w prywatnym sanktuarium w pobliżu Kruger Park podczas zabawy z dwoma dzikimi kotami - donosi "The Times".

Zobacz także: Trujące kwiaty i rośliny. Na te popularne przydomowe gatunki szczególnie uważaj
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić