Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Drezno. Kaszlnęła w ich stronę. Policja skuła kobietę i siłą założyła jej maskę

16
Podziel się

Podczas protestów koronasceptyków w niemieckim Dreźnie funkcjonariusze zatrzymała kobietę bez maseczki i założyli ją kobiecie siłą. Policja nazywa to "środkiem samoobrony", ponieważ przeciwniczka obostrzeń zaczęła prowokacyjnie kaszleć.

Drezno. Kaszlnęła w ich stronę. Policja skuła kobietę i siłą założyła jej maskę
Policjanci siłą założyli kobiecie maseczkę (YouTube)
bEUVpvBx

W weekend w Niemczech tysiące ludzi po raz demonstrowało przeciwko obostrzeniom związanych z pandemią COVID-19. W niektórych krajach związkowych protesty odbywały się mimo zakazów zgromadzeń. W Stuttgarcie i Dreźnie policja masowo egzekwowała zakaz protestów przez ruch „Querdenker” (z niemieckiego - przeciwnicy; myślący inaczej).

W Dreźnie protestu pilnowało ponad 2 tys. policjantów. Funkcjonariusze skutecznie pilnowali zakazu zgromadzeń i spełnienia wymogów sanitarnych. W pewnym momencie doszło do sprzeczki z kobietą, która nie miała maseczki ochronnej i odmawiała jej założenia.

bEUVpvBz

Policjanci zapytali protestującą o brak maski. Później kobieta odmówiła rewizji torebki i zaczęła "prowokacyjnie kaszleć" w stronę policjantów - informuje rzecznik policji w Dreznie, Thomas Geithner. Dlatego, aby uniknąć ryzyka zarażenia, policjanci założyli maseczkę kobiecie siłą.

Policja tłumaczy takie działania "środkiem samoobrony". Kobieta została zakuta w kajdanki i otrzyma też wysoką grzywnę za swoje prowokacyjne zachowanie i udział w nielegalnym zgromadzeniu.

bEUVpvBF

W sobotnich protestach w Dreźnie udział wzięło kilkaset osób. Policjanci wielokrotnie interweniowali i rozwiązywali niewielkie grupy protestujących. Aresztowano dwóch mężczyzn. Jeden z nich poważnie uderzył dziennikarza plecakiem. W tej sprawie policja w Dreźnie prowadzi śledztwo. Większość uczestników nielegalnych zgromadzeń została wylegitymowana i pouczona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUVpvCa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Polka
8 miesięcy temu
Nauczcie się w tym o2 w końcu pisać po polsku!!!!
GOŚĆ
8 miesięcy temu
Jak to mało że bez maski to jeszcze kaszlała i miała śmiałość oddychać przy policji - powinni od razu zastrzelić no to chyba ja chorując na astmę ponad 50-lat to chyba wcale nie mogę wyjść na ulicę ,a za komuny normalnie chodziłem i też kaszlałem.
Aleksander
8 miesięcy temu
Maski mają a się boją czego sianie strachu aby nadal mieć władze na powód do karania,tylko o kasę chodzi i o władzę o mandaty bo budżet pusty a wypłatę by chcieli mieć.
bEUVpvCb
real
8 miesięcy temu
No u nas byłaby afera na całego. Już pisano by do unii skargę i zas by mieli na nas używanie
tom
8 miesięcy temu
Sądząc po komentarzach ludziom w Polsce nagminnie demokracja myli się z anarchią. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczynają moje prawa. To właśnie powód do mandatów za brak maseczek w środku pandemii, ale anarchiści sądzą, że demokracja to to samo, co anarchia.
ewa
8 miesięcy temu
Powiem tak wybicie kilku zębów policyjną pałą też by zadziałalo prawidłowo.
Rom
8 miesięcy temu
Ciekawe czy w Parlamencie UE odbędzie się debata na temat praworządności w Niemczech
babcia co duz...
8 miesięcy temu
a w POLSCE cisza i potulnosc młodzi tylko mocni w komentarzach i na fb
Kloss88
8 miesięcy temu
Na normalnych obywateli to uzywaja sily alè niech sproboja tak Arabom albo Turkom zrobic to dostana taka jazde ze az milo
Ozz
8 miesięcy temu
Na razie bylo to kilkaset osob a za jakis czas kilka tysiecy. Polacy dalej jak potulne barany w kagancach chodza.
Bruce Lee
8 miesięcy temu
Covidianie obudzą sie jak chleb będzie kosztował 30 zł, a kurczak 100zł, ale najpierw dostaną serię szczepień x10, haha.
Ewa
8 miesięcy temu
To zaczyna robić się chore!Kto nie chce niech nie chodzi większość jest zaszczepionych w czym problem?
Witam
8 miesięcy temu
Co to z ludźmi porobili.
bEUVpvBT
Szoku
8 miesięcy temu
Normalnie terrorysta zaatakowała bronią biologiczną, szok.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić