aktualizacja 

Droga wojsk Kadyrowa. Mieli ratować Rosję, utknęli w korku

Na razie marsz na Moskwę, czyli główny cel Jewgienija Prigożyna, został odwołany. Między Putinem a jego "kucharzem" miał mediować Aleksandr Łukaszenka. Wcześniej z odsieczą prezydentowi Rosji ruszył Kadyrow, jednak sojusznicy... utknęli w drodze. Nagranie jest hitem.

Droga wojsk Kadyrowa. Mieli ratować Rosję, utknęli w korku
Mimo że zadaniem żołnierzy Kadyrowa było ruszyć z odsieczą rosyjskim sojusznikom, pokonał ich... korek (Twitter, @nexta_tv)

Kiedy Jewgienij Prigożyn wszczął pucz przeciwko kremlowskim władzom, cały świat wstrzymał oddech. Tysiące Rosjan próbowało wydostać się z kraju w obawie, że dojdzie do regularnej wojny domowej.

Ostatecznie okazało się, że tylko stracili czas i pieniądze, ponieważ pochód na stolicę odwołano.

Wojna domowa w Rosji. Kadyrowcy zatrzymani przez korek

Na wydarzenia, do których doszło w Rosji, zareagowali także sojusznicy Władimira Putina. W tym – jeden z najgorliwszych współpracowników prezydenta, czyli Ramzan Kadyrow.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin poza Moskwą. Ekspert o możliwych sobowtórach

Przywódca Czeczenii ruszył Rosjanom z odsieczą, a internet wkrótce zalały nagrania i zdjęcia wykonane przez osoby, które napotkały na swojej drodze kadyrowców.

Okazało się jednak, że nie wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami zarówno Ramzana Kadyrowa, jak i dowódców jego sił zbrojnych.

W drodze na pomoc Władimirowi Putinowi pojazdy – w tym m.in. wojskowe ciężarówki, czołgi itp. – zostały poważnie opóźnione przez korek, który utworzył się na szosie.

Nagranie z korka ukazało się między innymi na stronie wschodnioeuropejskiego portalu Nexta na Twitterze. Wykonała je jedna z osób, które podobnie jak bojowcy Kadyrowa była zmuszona czekać, aż droga stanie się bardziej przejezdna.

Prawdopodobnie jednak, ze względu na to, że pucz oficjalnie odwołano, a przynajmniej zawieszono, ewentualne opóźnienie dotarcia sił Kadyrowa do Moskwy nie spowodowało większego zamieszania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić