Marcin Lewicki| 

Legion "Wolność Rosji" reaguje na bunt wagnerowców. Stanowcze słowa

Organizacja Legion "Wolność Rosji", która walczy przeciw Władimirowi Putinowi na terenie Rosji i wspiera Ukrainę, odniosła się do doniesień o przewrocie wojskowym Jewgienija Prigożyna i jego Grupy Wagnera. Partyzanci sceptycznie zareagowali na bunt wskazując, że to typowa gra interesów rosyjskich oligarchów.

Legion "Wolność Rosji" reaguje na bunt wagnerowców. Stanowcze słowa
Legion "Wolność Rosji" sceptycznie podchodzi do działań Grupy Wagnera (EPA, PAP, SERGEY KOZLOV)

Legion "Wolność Rosji" opublikował oświadczenie, będące oficjalnym stanowiskiem proukraińskiej organizacji. Jak partyzanci walczący na przygranicznym terenie w Rosji komentują pucz Grupy Wagnera?

Przede wszystkim dywersanci podkreślają, że cała wierchuszka rosyjska zamienia ludzi w mięso armatnie.

Ciekawe wydarzenia rozgrywają się w naszej ojczyźnie. Idiotyczna, skorumpowana i niekompetentna wojskowo-polityczna wierchuszka putinowskiej Rosji zamienia setki tysięcy ludzi w mięso - zaznaczają na wstępie "legioniści".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin zagraża Szwecji? Ekspert ocenia

Dalej przedstawiciele formacji "Wolność Rosji" opisują stosunki Jewgienija Prigożyna (szefa Grupy Wagnera) z generałami regularnej armii rosyjskiej.

Wiemy, że ma (Prigożyn - przyp. red.) wielu zwolenników wśród zwykłych obywateli, ale też w służbach bezpieczeństwa. Świetnie zdajemy sobie sprawę, że Prigożyn ma wielkie ambicje polityczne. Na pewno ma dość tłustych generałów w urzędach, którzy tak naprawdę nie potrafią walczyć. Wiemy, że jeśli rozpocznie zbrojne powstanie, jest bardzo prawdopodobne, że odniesie sukces - przewidują przedstawiciele organizacji partyzanckiej.

Legion "Wolność Rosji" podkreśla jednak, że nie można zapomnieć o zbrodniach, jakie popełniali dotychczas wagnerowcy. To właśnie oni — jak zaznaczają partyzanci — zabijali ludzi młotkiem i odcinali głowy jeńcom.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosjanie walczący u boku Ukraińców dodają też, że pucz jest tak naprawdę walką "o koryto", a Rosja to zbieranina szakali, które rozdzierają siebie i cały kraj.

W opublikowanym oświadczeniu przedstawiciele organizacji Legion "Wolność Rosji" zaznaczają, że to oni położą kiedyś kres dyktaturze - niezależnie od dyktatora, który będzie zarządzał Kremlem.

Jako wolni obywatele Rosji, nie zostawimy naszego narodu samego. Położymy kres wojnie i uwolnimy naszą ojczyznę od zgniłego systemu, bez względu na to, czyj to system: Putina czy Prigożyna - kończą partyzanci.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić