Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Drogocenny obraz zagubiony na lotnisku. Znaleziono go w śmietniku

13

Surrealistyczny obraz o wartości ponad ćwierć miliona euro został zagubiony na lotnisku w Duesseldorfie w Niemczech. Policjanci w ostatniej chwili uratowali dzieło ze śmietnika.

Drogocenny obraz zagubiony na lotnisku. Znaleziono go w śmietniku
Drogocenny obraz w śmietniku (Polizei Düsseldorf)

Biznesmen, którego tożsamości nie ujawniono, leciał z Duesseldorfu do Tel Awiwu. Przy stanowisku odprawy przypadkiem zostawił obraz francuskiego surrealisty Yvesa Tanguy'ego o wartości 280 tys. euro (ponad 1,2 mln zł).

Gdy mężczyzna wylądował w Izraelu i zorientował się, że drogocenne dzieło zaginęło, skontaktował się z policją w Duesseldorfie. Jednak zapakowanego w karton obrazu nie było już na lotnisku. Rzecznik policji Andre Hartwig powiedział, że pomimo wielu szczegółowych informacji dotyczących obrazu o wymiarach 40x60 cm, władze nie mogły go zlokalizować.

Siostrzeniec biznesmena mieszkający w Belgii postanowił pojechać na lotnisko w Niemczech. Osobiście skontaktował się z policją i zgłosił zaginięcie obrazu.

Drogocenny obraz w śmietniku z makulaturą

W końcu dzieło odnaleziono. Znajdował się on w śmietniku na makulaturę używanym przez firmę sprzątającą lotnisko. Kosztowny obraz wrócił do właściciela.

To była zdecydowanie jedna z naszych najszczęśliwszych historii w tym roku. To była prawdziwa detektywistyczna praca - powiedział rzecznik policji Andre Hartwig cytowany przez Associated Press.

Zobacz także: Marek Suski o rekordowej cenie za obraz Fangory: wielki sukces malarza i polskiej sztuki

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić