Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Robisz zdjęcia na tle piramidy? Uważaj, bo trafisz do aresztu

82

Nietypowe aresztowanie miało miejsce w Sakkarze na południe od Kairu. Tancerka i influencerka Salma El Shimy zamówiła u fotografa sesję zdjęciową na tle starożytnej piramidy Dżesera. Wszystko szło dobrze do czasu, gdy nie zjawili się stróże prawa i nie aresztowali artysty i modelki.

Robisz zdjęcia na tle piramidy? Uważaj, bo trafisz do aresztu
Salma al-Shimy (TikTok, @ salmaelshimy0)

Salma El Shimy wpadła na pomysł, że na potrzeby sesji przebierze się w strój słynnej egipskiej królowej Kleopatry. Influencerka zaopatrzyła się nawet w specjalne rekwizyty, imitujące insygnia władzy. Następnie rozpoczęła pozowanie przez liczącą około 4700 lat piramidą Dżesera.

Aresztowanie w Egipcie. Fotograf i modelka zatrzymani za sesję na tle piramidy

Ostatecznie zlecenie skończyło się dla fotografa i influencerki wyjątkowo pechowo. Jak podaje New York Post, artysta i modelka zostali aresztowani, ponieważ nie posiadali ważnego zezwolenia na wykonywanie sesji zdjęciowej na stanowisku archeologicznym.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Fotograf został aresztowany po wykonaniu prywatnej sesji zdjęciowej tancerce Salmie El Shimy w obszarze badań archeologicznych (...) bez zezwolenia – Middle East Eye cytuje treść uzasadnienia sądu.

Salma El Shimy i fotograf opuścili areszt po wcześniejszym uiszczeniu kaucji. Lokalna opinia publiczna uznała ich czyn za obraźliwą prowokację. Sama influencerka nie przyznaje się do zarzutów, argumentując, że jej działanie miało na celu promocję miejsca wśród turystów.

Zobacz także: Zobacz też: Skąd wzięła się niezwykła precyzja Egipcjan. Eksperyment
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić