o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Niby-rondo na skrzyżowaniu. "Takie cuda tylko w Kielcach!"

55
Podziel się

Pomysłowość drogowców nie zna granic. W Kielcach na środku skrzyżowania ustawili niby-rondo z plastikowych separatorów. Media społecznościowe opublikowano nagranie pokazujące, jak zachowują się w tym miejscu kierowcy. Po kilku sekundach widać, że każdy jeździ, jak chce.

Niby-rondo na skrzyżowaniu. "Takie cuda tylko w Kielcach!"
Niby-rondo z plastikowych separatorów na ulicy Zagnańskiej w Kielcach. (Facebook)
bEEqCzGZ

W Kielcach remontowana jest ulica Zagnańska. Tuż obok marketu Obi drogowcy na środku skrzyżowania ustawili niby-rondo z plastikowych separatorów. Nigdzie jednak nie ma znaków o ruchu okrężnym.

Na facebookowej grupie zrzeszającej kielecką społeczność "Scyzoryk się otwiera - satyryczna strona Kielc" zamieszczono kilkuminutowe nagranie, na którym widać, że kierowcy nie wiedzą, jak zachować się na niby-rondzie. Jedni starają się okrążać separatory, inni jeżdżą jak po zwykłym skrzyżowaniu.

bEEqCzHb
Powoduje to sytuacje, że samochody ustawiają się na "torze kolizyjnym" naprzeciwko siebie - czytamy w poście.

Do administratorów grupy zgłosił się miejscowy taksówkarz z prośbą o interwencję. Mężczyzna twierdzi, że na remontowanym skrzyżowaniu na ul. Zagnańskiej doszło już do kilku kolizji.

Z problemem zwrócono się do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Pani, która odebrała telefon, miała powiedzieć: "Panie, ja nie mam prawa jazdy i nie wiem, o co panu chodzi" - czytamy na profilu kieleckiej społeczności.

bEEqCzHh

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Wielu internautów przyznało, że prawdopodobnie uznałoby, że plastikowe separatory ogradzają studzienkę lub dziurę w drodze, a nie mają imitować ruch okrężny.

Jeżdżę tą drogą codziennie i, szczerze mówiąc, nie wpadłam na to, że takie coś to rondo. Byłam pewna, że to ogrodzona przeszkoda, studzienka, dziura itp, w dodatku nie ma znaków drogowych wcześniej informujących, że to jest rondo - czytamy w komentarzach.
Takie cuda tylko w Kielcach! - żartuje internauta.
bEEqCzHi
Uznałabym chyba w pierwszej chwili, że to jakaś studzienka odgrodzona - napisała internautka.
Zobacz także: Wjechał na rondo, a tam płonące auto. Chwilę później padło wiele niecenzuralnych słów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqCzHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
bez szyderstw
2 miesiące temu
Nie dopatrzyłem się znaku informującego o skrzyżowaniu z ruchem okrężnym. Komuś ewidentnie upał zaszkodził.
kil
2 miesiące temu
aż tak nierozumnych urzędników powinno się natychmiast zwalniać , bo są zagrożeniem dla życia i zdrowia obywateli.
Jan
2 miesiące temu
Na osiedlu w centrum Kielc, pomiędzy ulicami źródłową a zagórską chodniki dla pieszych naprawiane są dywanami. Na dziurawych chodnikach układa się wzorzyste dywany!
bEEqCzHD
Będzie traged...
2 miesiące temu
W Zarządzie Dróg i Autostrad od zawsze siedzą ludzie bezmyślni. Za czasów PZPR, do tej firmy odsyłało się wiernych ale byle jakich. Mentalność ich widać teraz, gdy drogi muszą być bezpieczne. A1 od Pyrzowic do Gliwic i z powrotem jest pełna niebezpiecznych garbów. A przecież to nowa autostrada. Od Częstochowy do Piotrkowa autostrada jest budowana w bardzo ślimaczym tempie. To co się dzieje na tym odcinku jest horrorrem. Zwłaszcza teraz gdy dużo właścicieli aut osobowych jeździ na urlop nad morze i wraca. Nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Wyprzedają na siłę, nie trzymają odległości zgodnie z przepisami. Ludzie z GDDKiA mają gotowe tłumaczenia wypadków, ale nie mają gotowe wytłumaczenia tragedii. Brakuje im tylko gotowych projektów usunięcia niebezpieczeństw. Również złych, niezrozumiałych oznaczeń drogowych.
ludź
2 miesiące temu
W mojej miejscowości jest mini-rondo ,rowerem da się jechać gorzej mają auta bo muszą jechać przez środek mini-ronda
inż.
2 miesiące temu
Jeszcze tylko należy skasować wynagrodzenie za pomysł racjonalizatorski.
Pepeg z gumy
2 miesiące temu
Polski Ład - tym razem na drodze.
ale jaja
2 miesiące temu
ktoś sobie jaja zrobił i w nocy ustawił znaki tylko gdzie jest Miejski Zarząd Dróg ???
deee
2 miesiące temu
kazdy jezdzi jak chce ale wypadkow nie ma...
remo
2 miesiące temu
to takie rondo Kaczyńskiego ....tego żyjącego :)))))
antoni
2 miesiące temu
Młodzi wracali w nocy z imprezy i ustawili ( dla nich to zabawa)
babsztyl
2 miesiące temu
A na przykład Kaczyński powie: "Panie, ja nie jestem ekonomistą, nie wiem o co Panu chodzi" - i już sprawa załatwiona. Przynajmniej oni tak myślą.
sceptyk
2 miesiące temu
PIS-skrzyżowanie? ktoś ten płotek ustawił.pewno dostał pracę w ramach pomocy rodzinie szwagra.to jak nawiedzone "antyszczepionkowce" i głupi ekolodzy. cosik "czeba' robić a tu lasów nie rąbią,bagien nie osuszają.lepsze to niż podpalanie.Policja walczy tylko ze słabszymi.Jak zwykle
bEEqCzHv
Inżynier ruch...
2 miesiące temu
Dziwne bo z tego co się orientuję to w przypadku zmiany oznakowania czy ustawiania tego typu konstrukcji nie ma zupełnie dowolności. Ktoś to musi zaprojektować, ktoś to musi zatwierdzić. Na wszystko musi być papier bo jakby doszło do wypadku, który może być przecież nawet tragiczny w skutkach to kończy się zabawa i żarty. Ktoś za coś takiego może nawet iść siedzieć. Wyobraźni ZERO.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić