Wstrząs w Warszawie. Zdjęcia lotem błyskawicy obiegły internet

3594

"Faszyści zakłócają rocznicę Powstania Warszawskiego" - informuje na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na stronie OMZRiK pojawiło się zdjęcie z ludźmi trzymającymi transparent z napisem "Stop totalitaryzmom". Widnieją na nim trzy przekreślone symbole, w tym tęczowa flaga. Ośrodek zamierza zawiadomić policję.

Wstrząs w Warszawie. Zdjęcia lotem błyskawicy obiegły internet
Transparent "Stop totalitaryzmom" i przekreślona flaga LGBT. Sprawa ma zostać zgłoszona policji (PAP)

Wśród maszerujących ulicami stolicy, z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego, dostrzeżono obecność narodowców. Postanowili wykorzystać tę okazję, aby po raz kolejny zadeklarować swoją niechęć do osób nieheteronormatywnych.

Zdaniem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jeden z banerów, który nieśli uczestnicy zgromadzenia, można nawet porównać do ideologii hitlerowskiej. Widnieje na nim przekreślona tęczowa flaga, symbol LGBT. Obok są sierp i młot oraz swastyka.

W Śródmieściu Warszawy pojawiło się kilkuset neonazistów i faszystów, którzy niosą banery, na których znajdują się symbole nawołujące do eksterminacji osób nieheteronormatywnych - poinformował OMZRiK.
Jest to dokładnie taka sama ideologia, jaką posługiwali się hitlerowcy którzy strzelali do Powstańców Warszawskich - dodał.

OMZRiK zawiadomi policję

Ośrodek poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wkrótce o wszystkim zostanie powiadomiona komenda stołeczna.

1 sierpnia przez Warszawę przeszły dwa marsze - Marsz Milczenia oraz marsz narodowców. To właśnie na czele tego ostatniego niesiono transparent z hasłem "Stop totalitaryzmom" i przekreśloną tęczową flagą.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić