Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Drwi z Mentzena. "Będzie miał mniej procent niż wy"

176

Media społecznościowe rozgrzane po pierwszych, sondażowych wynikach wyborów parlamentarnych. Wynika z nich m.in., że bardzo słaby wynik zanotowała Konfederacja. Nie umknęło to uwagi Pawła Paczula z portalu Weszło. Dziennikarz wbił szpilę w Sławomira Mentzena.

Drwi z Mentzena. "Będzie miał mniej procent niż wy"
Sławomir Mentzen nie będzie zadowolony z wyniku (PAP)

Przypomnijmy, że sondaże exit poll wskazują, że Konfederacja może liczyć na 6,20 procent. Przekłada się to na 12 mandatów w nowej kadencji Sejmu.

Wynik ten z pewnością nie jest sukcesem partii Sławomira Mentzena. Na wiecach wyborczych i w kuluarowych rozmowach politycy Konfederacji podkreślali, że liczą nawet na 15 procent.

Przedwyborcza pewność siebie obróciła się przeciwko Konfederatom, a ich słaby wynik komentują m.in. dziennikarze. Szpilkę w Sławomira Mentzena wbił Paweł Paczul. To popularny dziennikarz sportowy, pracujący m.in. w serwisie Weszło i Kanale Sportowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyniki wyborów parlamentarnych. Jest pierwszy sondaż exit poll
Chodź na piwko Sławomir Mentzen. Możemy radlera, żeby miał mniej procent niż wy - kąśliwie napisał popularny żurnalista.

Paczul uderza w Mentzena

Paczul nawiązał tym samym do sposobu prowadzenia kampanii przez Mentzena. Ta była oparta m.in. na spotkaniach z piwem w ręku, stand-upach i luźnych rozmowach z wyborcami, często dość odległych od standardowych, politycznych konwersacji przedwyborczych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niektórzy uważali, że zachowanie Sławomira Mentzena to jawna promocja alkoholu. Kontrowersje wzbudzał m.in. fakt, że wielokrotnie lider Konfederacji wyglądał na osobę, która przesadziła z ilością piwa.

Przypomnijmy, że wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36,8 procent głosów. 200 mandatów, które może otrzymać PiS jest jednak zbyt małą liczbą do utworzenia samodzielnego rządu. Szansę na przejęcie władzy ma blok partii opozycyjnych z Koalicją Obywatelską, Lewicą i Trzecią Drogą.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić