o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Duchowny korzystał z aplikacji randkowej dla gejów. "Bywał w gejowskich barach"

72
Podziel się

Czołowy urzędnik Kościoła Katolickiego w USA Jeffrey Burrill zrezygnował ze stanowiska Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu USA. Został rzekomo przyłapany na korzystaniu z aplikacji randkowej dla gejów Grindr i chodzeniu do gejowskich barów.

Duchowny korzystał z aplikacji randkowej dla gejów. "Bywał w gejowskich barach"
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu USA Jeffrey Burrill zrezygnował ze stanowiska (USCCB)
bEqHzwet

Jeffrey Burrill był Sekretarzem Generalnym Konferencji Biskupów Katolickich USA od jesieni ubiegłego roku. We wtorek podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska po tym, jak media zarzucały mu "niewłaściwe zachowania".

Katolicki serwis informacyjny The Pillar jako pierwszy ujawnił, że duchowny miał korzystać z aplikacji randkowej dla gejów Grindr. Dziennikarze przekazali również, że dane z aplikacji "skorelowane" z telefonem Burrilla pokazują, że bywał on w gejowskich barach, nawet podczas służbowej podróży.

bEqHzwev
Urządzenie mobilne skorelowane z Burrillem emitowało sygnały danych z opartej na lokalizacji aplikacji Grindr niemal codziennie w latach 2018, 2019 i 2020 — zarówno w jego biurze USCCB, jak i w rezydencji należącej do USCCB, a także podczas spotkań i wydarzeń USCCB w innych miastach – poinformował The Pillar.

Katolicki serwis twierdzi, że dane zostały "uzyskane od dostawcy danych i uwierzytelnione przez niezależną firmę konsultingową". Przewodniczący Konferencji Episkopatu USA José Gomez skierował do biskupów list, w którym poinformował, że Jeffrey Burrill zrezygnował, aby "unikać rozpraszania działań i bieżącej pracy Konferencji". Obowiązki przejmie jego dotychczasowy zastępca, ks. Michael Fuller do czasu wyboru nowego sekretarza generalnego przez biskupów.

bEqHzweB

Grindr jest największą i najpopularniejszą aplikacją randkową dla gejów na świecie. Wiele osób korzysta z niej, by za jej pośrednictwem umawiać się na seks.

Zobacz także: Ksiądz żądał 800 zł za dokument do pogrzebu. Ekspert: takich historii będzie więcej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqHzweW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
Siska
6 dni temu
Masakra, niwyobrazam sobie żeby ksiądz był tak zdemoralizowany.
twarożek
6 dni temu
Gdyby Kościół tak nie najeżdżał na LGBT, to nie byłoby problemu. Homoseksualiści zawsze byli, są i będą. To żaden grzech, jeśli dorosłe osoby robią ze sobą to, na co mają ochotę i na co same się zgodziły. Mogę tego nie lubić, może mnie to brzydzić, ale to ich sprawa i mają prawo robić, co chcą.
Analityk
6 dni temu
Moim zdaniem ksiądz w Kościele Katolickim to idealna przykrywka dla ludzi o orientacji homoseksualnej. Zatem usuwanie tych ludzi z Kościoła nic nie da, ponieważ jest ich w tym środowisku większość.
bEqHzweX
Aleks
7 dni temu
I co w tym złego? Przestępstwo to nie jest, a homoseksualizm przecież wg współczesnej ideologii to ta lepsza orientacja. Zło to białe heteroseksualne samce, wszystko inne to samo dobro.
katolik88
7 dni temu
Czyli kościół już nie zajmuje się religią i wiarą, a jedynie pieniędzmi i jako schronisko dla gejów i co gorzej pedofilów także? Przecież kościół to wymarzone miejsce dla pedofilów, a zawód księdza wymarzony zawód dla pedofilów. Taki człowiek nie dość, że ma tam stały dostęp do dzieci to na dodatek jak popełni przestępstwo pedofilii jest nietykalny przez wymiar sprawiedliwości. Sorki ale ja mam takie odczucie kiedy widzę jak arcybiskupi, biskupi kryją siebie na wzajem i swoich podwładnych.
Ministrant
7 dni temu
Kapłaństwo to dla nich przykrywka ,LGBTiK ,tak to powinno być
Hej ho.
7 dni temu
No coz trzeba dodac jeszcze jedna litere do LGBT "K" .
wb.
7 dni temu
Ksiądz też człowiek i różne ludzkie potrzeby ma ale jeśli "urzędowo" pluje na LGBT a sam do tej grupy należy to już podłość wyższego stopnia. Wprawdzie różne statystyki mówią, że wśród kleru jest najwyższy odsetek odsetek osób o takich orientacjach seksualnych, kler najaktywniej je dyskryminuje i wiernych do dyskryminacji nakłania.
ona
7 dni temu
w Pl nierealne... może sobie taki ksiądz gwałcić dzieci i nic mu nie zrobią.
kolo
7 dni temu
3/4 polskiego ePiSkopatu robi tak samo. Z tym , że nie mają honoru i nigdy nie zrezygnują. To taka drobna różnica mentalna. Ale Wolacy z wschodniej ściany lubią jak ktoś robi z nich idiotę.
służba nie dr...
7 dni temu
nie każdy ksionc jest gejem ale każdy musiał próbować
Wioskowy/
7 dni temu
Ksiądz to raptem chłopak co ukończył seminarium. Jak ktoś inny zarządzanie. I taki po seminarium przybył do nasze wioski. Jeszcze nie do końca zmanierowany. Ale chłopki już mu czapkują, do domów zapraszają, częstują, wywyższają. A są przy tym tacy pokorni, malutcy a oddanie mają na twarzach wypisane. Baby gotowe go w rękę całować. I choćby największą głupotę powiedział oni to jako wielką mądrość przyjmą. Bezkrytycznie. Bez pomyślunku. To jak on ma być normalnym, skromnym, rozsądnym człowiekiem ?
drobny
7 dni temu
Co w tym dziwnego!? Środowisko księży jest zdominowane przez gejów, przecież to wiadomo od dawna.
bEqHzweP
nil
7 dni temu
co za bezduszność pan kocha wszystkich nawet czarnka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić