Duda w młodości. Zdjęcie hitem internetu

684

22 lutego harcerze z całego świata obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Fotografią z tej okazji postanowił pochwalić się prezydent Andrzej Duda. W mediach społecznościowych zamieścił zdjęcie z czasów, gdy sam był harcerzem.

Duda w młodości. Zdjęcie hitem internetu
Andrzej Duda zamieścił na Twitterze niecodzienną fotografię (PAP, Piotr Nowak)

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni między harcerzami i skautami z całego świata. Przypada ono w rocznicę urodzin pomysłodawcy skautingu, Roberta Baden-Powella. Prezydent Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami organizacji harcerskich i skautowych.

Andrzej Duda spotkał się z harcerzami. Podziękował za walkę z koronawirusem

Prezydent podziękował harcerzom za ich zaangażowanie w walce z pandemią. Podkreślił, że stanęli na wysokości zadania. Dodał, że cieszy się, że harcerstwo w Polsce ma się bardzo dobrze.

Wielokrotnie mówiło się, że ruch harcerski ulega osłabieniu, że żyjemy w czasach wielkiej komercji. Jednak właśnie takie sytuacje, jak pandemia koronawirusa pokazują, że są w życiu rzeczy ważniejsze, które liczą się bardziej. Że są tacy, którzy potrafią je dostrzec i potrafią być, kiedy innych brakuje, kiedy potrzeba odwagi, determinacji. Tacy właśnie są harcerze – ocenił prezydent.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wąsaty Andrzej Duda. To zdjęcie błyskawicznie obiegło Internet

Wcześniej Andrzej Duda zwrócił się do harcerzy i skautów w mediach społecznościowych. Do wpisu dołączył fotografię z czasów młodości, gdy sam był harcerzem. Na zdjęciu przyszły prezydent ma na sobie mundur i jest wyraźnie skupiony.

W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom - Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom - w czynnej służbie i w sercu. Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo – napisał prezydent.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Harcerze w Powstaniu Warszawskim

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić