Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Jan Lityński zginął na jej oczach. Żona przerywa milczenie

20
Podziel się:

W niedzielę w okolicach Pułtuska znany działacz opozycyjny z czasów PRL Jan Lityński utopił się w Narwi. Polityk rzucił się do rzeki, aby ratować swojego psa. Teraz na jaw wychodzą kolejne szczegóły tragicznego zdarzenia.

Jan Lityński zginął na jej oczach. Żona przerywa milczenie
Nie żyje Jan Lityński. Opozycjonista miał 75 lat (PAP, Marcin Obara, Andrzej Grygiel)

Jan Lityński wraz z żoną wybrał się w niedzielę na spacer nad Narew. Małżonkowie zabrali ze sobą psy. W pewnym momencie doszło do wypadku.

Jeden z psów ześlizgnął się nasypu nad rzeką. Pod zwierzęciem załamał się lód i wpadło ono do wody. Na ratunek psu rzucił się Jan Lityński.

Wstrząsające ustalenia ws. śmierci Lityńskiego. Żona skoczyła za nim do wody

"Super Express" poinformował, że za politykiem do wody skoczyła jego żona, Elżbieta Bogucka. Jak podaje rzeczniczka policji, w momencie znalezienia jej przez funkcjonariuszy, była cała mokra i zziębnięta. Towarzyszyły jej trzy psy, w tym prawdopodobnie ten, którego uratował Jan Lityński.

Elżbieta Bogucka zabrała w sprawie głos w mediach społecznościowych. Potwierdziła, że wskoczyła za mężem do przerębla. Podkreśliła również, że nie może pogodzić się z jego stratą.

W przeręblu znaleźliśmy się razem, bo pobiegłam go ratować. My żyjemy. Janka szuka straż, są helikoptery. Straciłam wczoraj swoje życie, serce, wszystko. Był w znakomitej formie, acz nie na tyle, by się stamtąd wydostać – napisała.

Nie żyje Jan Lityński. Znany opozycjonista miał 75 lat

Cały czas trwają poszukiwania ciała Jana Lityńskiego. Niedzielne próby jego odszukania zakończyły się niepowodzeniem. Na miejsce przybyli policjanci z Radomia oraz Płocka, w sumie około 50 osób.

Funkcjonariusze wyposażeni są w drony oraz quady. Przeszukiwane jest wybrzeże Narwi na długości kilku kilometrów. Akcję poszukiwawczą utrudnia duże oblodzenie rzeki.

Jan Lityński był znanym działaczem opozycyjnym w czasach PRL. W momencie śmierci miał 75 lat. Jak ustalił "Super Express", polityk chciał związać się z Pułtuskiem na stałe; miał kupić dom na nowym osiedlu w pobliżu ulicy Słonecznej.

Obejrzyj także: Jan Lityński nie żyje. Bartosz Arłukowicz: absolutnie tragiczna wiadomość

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
mm
rok temu
jeśli ratował psa to wiele można mu wybaczyć. RIP.
taka sprawa
rok temu
slyszałam co innego spacerowali wszyscy po lodzie pod psem lód by się nie zalamał.Napisali że ratował to lepiej wygląda
bernie
rok temu
Być może poleciała do przerębli, żeby pomóc w ratowaniu psa. I nadał życie psa było na pierwszym miejscu. Czego dowodzi, że pies został uratowany.
Edyta
rok temu
Która osoba była jego żoną Wikipedia dziś podaje że Anna Dudziuk a w artykułach na zmianę Krystyna Lityńska lub Elżbieta Bogucka, ile on miał tych żon?
Lester
rok temu
Czy są świadkowie? Czy bedzie dochodzenie prokuratorskie?
Anna
rok temu
Wyrazy wielkiego współczucia. Pani mąż był dobrym człowiekiem.
norm
rok temu
Panie arłukowicz - każda taka informacja jest absolutnie tragiczna.
maciek
rok temu
piękna legenda , czy byli świadkowie
Hades
rok temu
Dzieci twojego boga też są dziećmi moimi,
Mój nick
rok temu
nie przepadałem za nim, ale...szacun.
mmmm
rok temu
A kogo to obchodzi ?
gość
rok temu
To tylko świadczy o mądrości niszczycieli PRL i ludzi którzy budowali z ogromnym nakładem to co mieliśmy. Można powiedzieć, że to jakaś sprawiedliwość- szkoda tylko, że tak późno.
gość
rok temu
Bardzo smutne. Tylko gdzie ten pan wskoczył ? na środek rzeki ze go porwał prąd? Jakoś nierzetelnie piszecie te artykuły
KOKO
rok temu
Jeżeli piszący nic nie pokręcił, to napiszę tak: tylko człowiek z empatią ratuje psa jak członka rodziny. Wyrazy współczucia dla małżonki i najbliższej rodziny :(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić