Jan Manicki
Jan Manicki| 

Jan Lityński zginął na jej oczach. Żona przerywa milczenie

57

W niedzielę w okolicach Pułtuska znany działacz opozycyjny z czasów PRL Jan Lityński utopił się w Narwi. Polityk rzucił się do rzeki, aby ratować swojego psa. Teraz na jaw wychodzą kolejne szczegóły tragicznego zdarzenia.

Jan Lityński zginął na jej oczach. Żona przerywa milczenie
Nie żyje Jan Lityński. Opozycjonista miał 75 lat (PAP, Marcin Obara, Andrzej Grygiel)

Jan Lityński wraz z żoną wybrał się w niedzielę na spacer nad Narew. Małżonkowie zabrali ze sobą psy. W pewnym momencie doszło do wypadku.

Jeden z psów ześlizgnął się nasypu nad rzeką. Pod zwierzęciem załamał się lód i wpadło ono do wody. Na ratunek psu rzucił się Jan Lityński.

Wstrząsające ustalenia ws. śmierci Lityńskiego. Żona skoczyła za nim do wody

"Super Express" poinformował, że za politykiem do wody skoczyła jego żona, Elżbieta Bogucka. Jak podaje rzeczniczka policji, w momencie znalezienia jej przez funkcjonariuszy, była cała mokra i zziębnięta. Towarzyszyły jej trzy psy, w tym prawdopodobnie ten, którego uratował Jan Lityński.

Elżbieta Bogucka zabrała w sprawie głos w mediach społecznościowych. Potwierdziła, że wskoczyła za mężem do przerębla. Podkreśliła również, że nie może pogodzić się z jego stratą.

W przeręblu znaleźliśmy się razem, bo pobiegłam go ratować. My żyjemy. Janka szuka straż, są helikoptery. Straciłam wczoraj swoje życie, serce, wszystko. Był w znakomitej formie, acz nie na tyle, by się stamtąd wydostać – napisała.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nie żyje Jan Lityński. Znany opozycjonista miał 75 lat

Cały czas trwają poszukiwania ciała Jana Lityńskiego. Niedzielne próby jego odszukania zakończyły się niepowodzeniem. Na miejsce przybyli policjanci z Radomia oraz Płocka, w sumie około 50 osób.

Funkcjonariusze wyposażeni są w drony oraz quady. Przeszukiwane jest wybrzeże Narwi na długości kilku kilometrów. Akcję poszukiwawczą utrudnia duże oblodzenie rzeki.

Jan Lityński był znanym działaczem opozycyjnym w czasach PRL. W momencie śmierci miał 75 lat. Jak ustalił "Super Express", polityk chciał związać się z Pułtuskiem na stałe; miał kupić dom na nowym osiedlu w pobliżu ulicy Słonecznej.

Obejrzyj także: Jan Lityński nie żyje. Bartosz Arłukowicz: absolutnie tragiczna wiadomość

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić