Anna Jankowska| 

Duda zdjął rękawiczkę dla Kaczyńskiego. W sieci burza

15

W czasie zaprzysiężenie nowego rządu wszystkie oczy były skierowane na Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS odebrał od prezydenta nominację na wicepremiera. Uwagę komentatorów i internautów zwróciło niezwykłe zachowanie prezydenta.

Duda zdjął rękawiczkę dla Kaczyńskiego. W sieci burza
Zaprzysiężenie Jarosława Kaczyńskiego. Internauci oburzeni na prezydenta (Twitter.com, Kancelaria Premiera)

Zachowanie Andrzeja Dudy wzbudziło duże emocje w internautach. Prezydent i członkowie rządu nosili maski ochronne i rękawiczki w trakcie uroczystego zaprzysiężenia. Wyjątek stanowił Jarosław Kaczyński, który poprzestał na maseczce.

Prezydent cofnął się gwałtownie przed wręczeniem nominacji Kaczyńskiemu. Andrzej Duda szybko ściągnął rękawiczkę z prawej dłoni i dopiero wtedy uścisnął rękę prezesowi PiS. To nie wszystko.

Członkowie rządu na czas wypowiadania przysięgi zdejmowali maseczki. Później jednak natychmiast zakładali je z powrotem. Jarosławowi Kaczyńskiemu dłuższą chwilę zajęło przypomnienie sobie o ponownym założeniu maseczki

Zaprzysiężenie Jarosława Kaczyńskiego. Internauci oburzeni na prezydenta

Część komentatorów podkreśla, że podawanie drugiej osobie ręki w rękawiczce jest nieuprzejme. Czy takie zasady wciąż obowiązują jednak w trakcie pandemii? Inni zwrócili uwagę na fakt, iż prezydent zdjął rękawiczkę tylko dla Jarosława Kaczyńskiego. Takiego gestu ze strony prezydenta nie doświadczyli inni wiceministrowie ani nawet Mateusz Morawiecki. Dla wielu to symbol służalczości prezydenta wobec prezesa PiS.

Czy Prezydent Andrzej Duda jest aż tak uległy wobec J. Kaczyńskiego, że gesty są ważniejsze niż bezpieczeństwo, czy może aż tak nieodpowiedzialny, że za nic ma obostrzenia? - napisał jeden z internautów.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
W końcu mógł go dotknąć. Taka okazja może się nie powtórzyć - kpią internauci.

Niektórzy uważają, że nie zakładając rękawiczek i tymczasowo zapominajac o masce, Jarosław Kaczyński zademonstrował swoje lekceważenie wobec zasad obowiązujących zwykłych obywateli.

Minister zdrowia zapowiedział, że osoby bez maseczek będą karane. Jarosława Kaczyńskiego też to dotyczy, czy jak zwykle nietykalny? - pytają zgryźliwie internauci.
Nic nowego. Ma okazję - demonstruje. Problem jest w ludziach wokół niego. To są wspólne żarty, tylko podane w niby poważnej atmosferze - uważa jedna z internautek.
Kaczyński bez rękawiczek jako jedyny i Duda zdejmuje rękawiczki, podając mu rękę, czyli pokazuje, że ma gdzieś pandemię i wszelkie obostrzenia - stwierdził inny komentujący.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pojawiają się też jednak inne głosy. Niektórzy internauci podkreślają, że Duda chciał po prostu okazać szacunek prezesowi PiS.

Rękawiczki? Rękawiczki to się zakłada na pogrzeb, a nie wtedy, gdy nominację wręcza prezydent Andrzej Duda - stwierdził jeden z internautów.
Zobacz także: Zobacz też: Zaprzysiężenie rządu. Jarosław Kaczyński zdjął maseczkę. "Lepiej gdyby ją założył po powrocie"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić